LM. Vive przełamało opór ambitnego Mieszkowa, Brześć zdobyty!

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce, choć do przerwy przegrywali w Brześciu z miejscowym Mieszkowem, zdołali odrobić dwubramkową stratę i ostatecznie pokonać swojego pierwszego rywala w fazie TOP 16 Ligi Mistrzów 32:28. O triumfie gości zdecydowała doskonała postawa Michała Jureckiego i Karola Bieleckiego.

Podopieczni Talanta Dujszebajewa do końca walczyli o pierwsze miejsce w grupie – premiowane bezpośrednim awansem do ćwierćfinału. Mistrzowie Polski, choć w bezpośrednim starciu okazali się lepsi od FC Barcelony, ostatecznie musieli uznać wyższość obrońców tytułu. Na korzyść hiszpańskiego giganta orzekali sędziowie, którzy – podczas meczu w Kielcach – skandaliczną decyzją skrzywdzili ekipę Vive.

Gospodarze w spotkanie weszli mocno zdeterminowani i od pierwszych minut toczyli wyrównany bój z trzecią drużyną ubiegłorocznej edycji Champions League. Udane akcje w ofensywie notowali Rastko Stojković i Paweł Atman. Ten ostatni regularnie bombardował bramkę Sławomira Szmala.

Kapitan reprezentacji Polski wdał się we znaki rywalom kilkoma udanymi interwencjami, dwukrotnie zatrzymując ich próby z linii siódmego metra. W 28. minucie do remisu 12:12 doprowadził Piotr Chrapkowski. Szczypiorniści Mieszkowa odpowiedzieli dwoma golami Stojkovicia i to oni schodzili do szatni w lepszych nastrojach (14:12).

Po powrocie na boisku ciężar zdobywania bramek wzięli na siebie Michał Jurecki i Karol Bielecki. Kielczanie szybko doprowadzili do rezultatu 14:14. Gospodarze nie zamierzali jednak odpuszczać. Przez obronę mistrzów Polski przedarli się Dima Nikulenkow i Siergiej Szyłowicz (19:17).

Skrzydła Vive mogła podciąć czerwona kartka dla Mateusza Kusa. Nic bardziej mylnego, okres dobrej gry w wykonaniu Bieleckiego, Jureckiego i Urosa Zormana sprawił, że przyjezdni objęli prowadzenie 26:22. Od tego momentu kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Wynik meczu na 32:28 ustalił Tobias Reichmann.

Rewanż w Kielcach wydaje się być formalnością. Drugie spotkanie obu drużyn zaplanowano na 26 marca.