LM. Vive przegrywa po raz drugi z rzędu

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce przegrali na wyjeździe z Vardarem Skopje 34:40 w meczu szóstej kolejki Ligi Mistrzów. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa ponieśli tym samym drugą porażkę z rzędu. Mistrzowie Polski spadli na trzecie miejsce w tabeli grupy B.

Oba zespoły przegrały swoje poprzednie spotkania w fazie grupowej. Vive uległo przed własną publicznością Rhein-Neckar Loewen (26:34), zaś Vardar poniósł minimalną porażkę na wyjeździe z RK Zagrzeb (27:28). Zarówno jedni, jak i drudzy marzyli więc o powrocie na zwycięską ścieżkę. Atutem Macedończyków była własna hala, w której o punkty rywalom jest niezwykle trudno.

HC Vardar vs KS Vive Tauron KielceVive dobrze weszło w mecz. Goście w 7. minucie wyszli na prowadzenie 5:3. Potem gracze z Kielc zaczęli popełniać błędy w ataku, a Vardar korzystał z okazji do kontr i z nawiązką odrobił straty (9:6). Mistrzowie Polski wzięli się jednak w garść, zwarli szyki w obronie i w 21. minucie wygrywali 13:11. Gospodarze zdołali jednak doprowadzić do remisu i do końca pierwszej części spotkania trwała gra bramka za bramkę. W efekcie na tablicy wyników widniał remis 18:18.

Przez pierwsze dziewięć minut drugiej połowy nadal miała miejsce wymiana cios za cios. W 39. minucie wciąż był remis, tym razem 24:24. W tym momencie w szeregach kielczan zaczęła szwankować skuteczność. Bezwzględnie wykorzystali to rywale, którzy odskoczyli na trzy gole (27:24). Vive próbowało jeszcze gonić wynik, ale Vardar miał w bramce dobrze dysponowanego Arpada Sterbika. W poczynaniach gości mnożyły się straty w ataku, zaś Macedończycy nie mieli problemów z rzucaniem kolejnych goli.

W 51. minucie zespół ze Skopje prowadził 33:27 i stało się jasne, że o punkty podopiecznym Tałanta Dujszebajewa będzie bardzo trudno. Cztery minuty później przewaga gospodarzy wynosiła już dziewięć trafień (37:28). Kibice Vardaru mogli zacząć świętowanie, gdyż z tak słabą skutecznością kielczanie nie mogli nic wskórać. Mecz zakończył się ostatecznie pewnym zwycięstwem ekipy z Macedonii 40:34.

HC Vardar vs KS Vive Tauron KielceHC Vardar vs KS Vive Tauron Kielce

Vive po dzisiejszej porażce spadło na trzecie miejsce w tabeli grupy B. Mistrzowie Polski mają w dorobku osiem punktów. Vardar natomiast z dziesięcioma oczkami na koncie przewodzi stawce.