LM. Vive oddaliło się od ćwierćfinału

Piłkarze ręczni Vive Tauronu Kielce przegrali na wyjeździe z Montpellier HB 28:33 w pierwszym meczu fazy TOP 16 Ligi Mistrzów. O porażce zadecydowała w głównej mierze słaba druga połowa w wykonaniu podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. Mistrzowie Polski będą walczyć w rewanżu o odrobienie pięciu bramek straty.

Vive wywalczyło miejsce w czołowej szesnastce Ligi Mistrzów dzięki zajęciu drugiej pozycji w grupie B. Z kolei Montpellier rywalizowało w słabo obsadzonej grupie C, w której nie miało sobie równych. Należy jednak wspomnieć, że we francuskiej drużynie występuje wielu klasowych zawodników i dzisiejszy mecz dla zawodników Tałanta Dujszebajewa wcale nie był łatwym wyzwaniem.

Kielczanie bardzo szybko rzucili dwie bramki, ale równie szybko złapali dwa dwuminutowe wykluczenia. Wykorzystali to gospodarze, doprowadzając do remisu 2:2. W ciągu kilku minut Montpellier zdołało odskoczyć rywalom na dwa trafienia (7:5). W grze gości zaczęły mnożyć się błędy, co było wodą na młyn dla Francuzów, którzy w 16. minucie prowadzili już 10:7.

Ta sytuacja zmobilizowała mistrzów Polski. Vive zaczęło kończyć skuteczniej swoje akcje, dzięki czemu doprowadziło do wyrównania (11:11). Końcówka pierwszej połowy należała do przyjezdnych. Zespół z Kielc wykorzystywał zarówno kontry, jak i rzuty karne. Dodatkowo bardzo dobrze spisywał się bramkarz. W efekcie na przerwę kielczanie schodzili przy dwóch golach przewagi (14:16).

Początek drugiej połowy to w dalszym ciągu skuteczna gra mistrzów Polski. Vive po trafieniu Krzysztofa Lijewskiego prowadziło już 21:17 i wydawało się, że jest na dobrej drodze, aby odnieść zwycięstwo w całym spotkaniu. Niestety, od tego momentu coś zacięło się w drużynie z Kielc. Montpellier szybko doprowadziło do remisu 22:22.

Po kilku fragmentach gry bramki za bramkę gospodarze wyszli na prowadzenie 27:26. Chwilę później Francuzi dorzucili kolejne dwa gole i sytuacja mistrzów Polski stała się nieciekawa. W 53. minucie rzut karny zmarnował Karol Bielecki. Potem rywale jeszcze trzy razy zmusili do kapitulacji Filipa Ivicia, zaś goście odpowiedzieli tylko jedną bramką.

Ostatecznie gospodarze wygrali z podopiecznymi Tałanta Dujszebajewa 33:28. W tej sytuacji Vive musi w rewanżu pokonać Francuzów różnicą sześciu trafień bądź też zwyciężyć pięcioma bramkami przy założeniu, że Montpellier nie rzuci więcej niż dwadzieścia siedem goli. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane 2 kwietnia o godz. 18:00 w Kielcach.