LM. Vive Kielce żegna się z rozgrywkami

Piłkarze ręczni Vive Kielce po raz drugi ulegli Paris Saint-Germain – tym razem 32:35 – i na ćwierćfinale zakończyli swoją przygodę z tegoroczną edycją Ligi Mistrzów. Rywali do wygranej poprowadził Nedim Remili – autor 9 goli.

Mistrzowie Polski mieli sporo do udowodnienia. Przewaga PSG – po pierwszym meczu – nie dawała wielkich nadziei na awans, jednak już nieraz kielczanie przekonywali, że potrafią zdziałać cuda.

Od pierwszych minut to Vive było bardziej aktywne. Gościom udało się odskoczyć na trzy trafienia (4:1). Skromną przewagę utrzymali Manuel Strlek i Blaż Janc. Później przez obronę Paryża przedarł się jeszcze Karol Bielecki (7:4). To wszystkie argumenty, jakie w pierwszej części gry odpalili mistrzowie Polski. Później do głosu doszli gospodarze, a właściwie Nedim Remili (8:8). Na prowadzenie PSG wyszło za sprawą Nikoli Karabaticia (10:9).

Przewagę powiększył Uwe Gensheimer (13:11). Walkę podjął Michał Jurecki (13:13), jednak po chwilowej wymianie ciosów to rywale wciąż byli bliżej awansu. Na przerwę schodzili przy korzystnym dla nich wyniku 17:15.

Na drugą połowę mistrzowie Polski wyszli, by walczyć. Ani myśleli o złożeniu broni. Wysiłek się opłacił, bo po golach Alexa Dujszebajewa i Marko Mamicia prowadzili 23:21. Wyrównany bój trwał do 49. minuty, kiedy bramkę na 27:27 rzucił Manuel Strlek.

W końcówce wyższy bieg wrzuciło PSG. Gdy skutecznie z 7. metra przymierzył Mikkel Hansen, prowadzenie gospodarzy wzrosło do 31:28. Do końca widowiska francuski zespół kontrolował przebieg rywalizacji i ostatecznie awansował przy wyniku 35:32.

Vive kończy swoją przygodę z bieżącą edycją Ligi Mistrzów. Jutro kolejne ćwierćfinały. Kielczanie mogą skupić się już na rywalizacji w kraju. Przed nimi – obok boju o mistrzostwo Polski – także batalia o krajowy puchar.