LM. Skra z kompletem zwycięstw w grupie

W 6. kolejce Ligi Mistrzów siatkarzy PGE Skra Bełchatów pokonała we własnej hali Jihostroj Czeskie Budziejowice 3:0 (25:17, 25:13, 26:24). Mistrzowie Polski wygrali wszystkie mecze w grupie F i awansowali do dalszej fazy rozgrywek.

W ostatnim meczu grupowym trener Miguel Falasca dał odpocząć kilku podstawowym zawodnikom. W składzie nie było Mariusza Wlazłego i Michała Winiarskiego, a z ławki rezerwowych spotkanie obserwowali m.in. Nicolas Uriarte, Karol Kłos i Facundo Conte. Nie miało to jednak żadnego wpływu na przebieg i wynik spotkania. Gospodarze przewyższali rywali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Goście przeciwstawili rywalom ambicję i determinację. W trzecim secie prowadzili 23:20 i 24:22, ale nie wykorzystali piłki setowej, przegrali partię 24:26 i cały mecz 0:3.

Brdovic Aleksa   Andrzej Wrona    Petr Šulista

Na pocieszenie ekipie z Czeskich Budziejowic pozostał fakt, że w pierwszym meczu urwała mistrzom Polski seta i była to jedna z dwóch partii przegranych przez PGE Skrę w grupowej fazie rozgrywek.