LM. Impel wciąż bez punktów

Siatkarkom Impelu Wrocław nie udało się zdobyć punktu w starciu 5. kolejki Ligi Mistrzyń. Wicemistrzynie Polski uległy na wyjeździe Eczacibasi Stambuł 1:3 (19:25, 25:21, 10:25, 16:25). Wrocławianki potrafiły zaskoczyć Turczynki jedynie w drugiej partii. Impel cały czas pozostaje bez zdobyczy punktowej w bieżącej edycji rozgrywek pucharowych.

Wrocławianki udawały się do Stambułu walczyć o pierwsze punkty w tegorocznej Lidze Mistrzyń. W czterech poprzednich meczach polski zespół potrafił wygrać zaledwie jednego seta. Pierwsze starcie wicemistrzyń Polski z drużyną  Eczacibasi zakończyło się triumfem siatkarek z Turcji bez straty seta.

I set

Początek pierwszej partii nie ułożył się po myśli wrocławianek. Przyjezdne spisywały się przeciętnie w ataku, co skrzętnie wykorzystały rywalki, wychodząc na prowadzenie 7:3. Impel zdołał w kilka minut doprowadzić do remisu 11:11, głównie dzięki mocnej zagrywce. W dalszej części seta zawodniczki ze Stambułu wypracowały sobie kilkupunktowy zapas nad rywalkami, którego już nie roztrwoniły. Ostatecznie inauguracyjna odsłona padła łupem Eczacibasi (25:19).

II set

Podrażniony takim obrotem sprawy polski zespół pokazał lwi pazur od początku drugiej partii. Dobra gra Impelu zaowocowała wysokim prowadzeniem 7:1. To trochę uśpiło wicemistrzynie Polski, ale Turczynki mimo usilnych starań nie znalazły sposobu na dogonienie przeciwniczek. Gospodynie napędziły trochę strachu wrocławiankom w końcówce, jednak skuteczne ataki Joanny Kaczor dały przyjezdnym zwycięstwo w tym secie 25:21.

III set

Gdy na pierwszą przerwę techniczną w  trzeciej partii polska drużyna schodziła, wygrywając 8:5, nikt nie spodziewał się tego, co się stanie. Od tego momentu już do końca tej odsłony można było odnieść wrażenie, że na parkiecie przebywa tylko jeden zespół. Ekipa Eczacibasi zdobyła aż 15 punktów z rzędu! W tym czasie siatkarkom Impelu nie wychodziło praktycznie nic. Nie należy się więc dziwić, że zawodniczki ze Stambułu triumfowały 25:10.

IV set

Wicemistrzynie Polski próbowały pozbierać się w pierwszej części czwartej partii. Początkowo to im się nawet udawało. Z biegiem czasu inicjatywę na parkiecie zaczęły przejmować gospodynie. Turczynki stopniowo zwiększały swoją przewagę, na drugą przerwę techniczną schodząc przy pięciopunktowym prowadzeniu 16:11. Mimo prób wrocławianki nie potrafiły już nawiązać walki z lepiej dysponowanymi rywalkami. Ostatecznie Eczacibasi wygrało tego seta 25:16, a cały mecz 3:1.