LM siatkarek. Impel nadal bez zwycięstwa

Siatkarki Impelu Wrocław uległy Omiczce Omsk 1:3 (14:25, 23:25, 26:24, 21:25) w wyjazdowym meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzyń. Tym samym wrocławianki nadal nie zdobyły jeszcze punktu w tych rozgrywkach. Porażka w Rosji sprawia, iż wicemistrzynie Polski mają już znikome szanse na wyjście z grupy D.

W pierwszym starciu tych zespołów, rozegranym w grudniu we Wrocławiu, górą okazały się siatkarki z Omska, które wygrały bez straty seta. Mimo porażki Impel zaprezentował się wówczas z dobrej strony. Dlatego też Polki wierzyły w osiągnięcie korzystnego rezultatu w starciu wyjazdowym.

I set

O pierwszym secie wrocławianki chciałyby jak najszybciej zapomnieć. W grze wicemistrzyń Polski wkradło się mnóstwo chaosu i błędów. Na pierwszą przerwę techniczną Omiczka schodziła, prowadząc 8:3. Później Rosjanki w pełni kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, skutecznie wykorzystując wszelkie mankamenty w grze rywalek. Ostatecznie zespół z Omska wygrał tę odsłonę aż 25:14.

II set

Podrażnione tak wysoką przegraną zawodniczki z Wrocławia w drugiej partii zaprezentowały się już lepiej. Mimo to Omiczka potrafiła już w początkowej fazie seta wypracować kilkupunktową przewagę. Ambitnie grające siatkarki Impelu nie poddały się i w końcówce zdołały doprowadzić de remisu 22:22. Niestety, wtedy Rosjanki zagrały skutecznie w zagrywce oraz w ataku i wygrały tę odsłonę 25:23.

III set

Na początku trzeciej partii przyjezdne zdołały wyjść na jednopunktowe prowadzenie, które straciły jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną. Zawodniczki z Omska sprawiały rywalkom bardzo wiele kłopotów swoją zagrywką. W drugiej części seta po raz kolejny przebudziły się wrocławianki, skutecznie niwelując stratę do gospodyń. W końcówce skutecznie atakowały wicemistrzynie Polski i zdołały wygrać tę część gry na przewagi, 26:24.

IV set

Od serii skutecznych serwisów Omiczki rozpoczęła się czwarta partia. Siatkarki Impelu zdołały się jednak szybko pozbierać i doprowadziły do stanu 5:5. Rosjanki zdołały jednak znowu oskoczyć rywalkom, na obie przerwy techniczne schodząc przy kilkupunktowym, prowadzeniu. Zespół z Wrocławia próbował jeszcze zniwelować tę przewagę, ale bezskutecznie. Ostatecznie drużyna z Omska wygrała czwartą odsłonę 25:21, zaś całe spotkanie 3:1.