LM piłkarzy ręcznych: Zwycięstwo Wisły Płock

Orlen Wisła Płock wygrała mecz ósmej kolejki Ligi Mistrzów z francuskim Dunkerque HB 32:25. Najskuteczniejszym zawodnikiem „Nafciarzy” był Petar Nenadić.

Wisła Płock przed meczem z Dunkerque HB zajmowała czwarte miejsce w tabeli. Ten mecz był o tyle istotny, że Płocczanie wygraną bardzo zbliżyli by się do awansu do dalszych rozgrywek.

Podopieczni Manolo Cadenasa zaczęli mecz spokojnie dwie pierwsze bramki dla Nafciarzy zdobył Kamil Syprzak. Jednak goście nie dawali za wygraną. Po chwili był już remis, a z biegiem czasu francuska drużyna wyszła na prowadzenie za sprawą Guillaume Joliego. Później jednak zaczął przypominać o sobie były reprezentant Marcin Lijewski. Polak bardzo dobrze grał w obronie ale także był skuteczny w ataku. Dzięki niemu wicemistrz Polski wyszedł na prowadzenie (16:13), którego nie oddał do końca pierwszej połowy meczu.

Druga część spotkania zapowiadała się bardzo ciekawie. Ze strony mistrzów Francji w ofensywie szalał Joli, ale po stronie gospodarzy w defensywie przeciwnika spustoszenie siał Lijewski wraz z Nenadiciem. Piłkarze Wisły wydawało się, że kontrolują przebieg gry jednak w 40 minucie bramkę kontaktową strzelił Kadjiego i było już tylko 20-19. Wiślacy bardzo szybko wrócili na właściwe tory i 10 minut później prowadzili 28:22. W końcówce piłkarze Manolo Cadenasa grali bardzo widowiskową i skuteczną piłkę ręczną co przełożyło się na wysoki wynik. Mecz skończył się rezultatem 32:25 i to Wisła cieszyła się ze zdobycia kompletu punktów.

Nafciarze po ośmiu meczach zajmują czwartą pozycję i nie są jeszcze pewni awansu do dalszych rozgrywek.

Orlen Wisła Plock – Dunkerque HB Littoral 32:25 (16:13)

Orlen Wisła – Marin Sego, Marcin Wichary – Zbigniew Kwiatkowski, Verdan Zrnic 4, Adam Wiśniewski 1, Petar Nenadic 7, Valentin Ghionea 1, Mariusz Jurkiewicz 4, Marcin Lijewski 6, Muhamed Toromanovic 3, Kamil Syprzak 2, Angel Montoro, Nikola Eklemovic, Ivan Nikcevic 4.

Dunkerque HB – Vincent Gerard, William Annotel – Benjamin Afgour 2, Bastien Lamon 5, Kornel Nagy 2, Erwan Siakam, Pierre Soudry 2, Mickael Grocaut, Guillaume Joli 8, Mohamed Mokrani 2, Baptiste Butto 4.

Kary: Orlen Wisła – 14 min. , Dunkerque – 10 min. Widzów: ok. 5 tys.