LM piłkarzy ręcznych. Wisła bliżej awansu do 1/4 Ligi Mistrzów!

Orlen Wisła Płock wygrała pierwszy mecz 1/8 finału z MKB Veszprem 34:33. Wiodącą postacią w ekipie Nafciarzy był Ghionea, który rzucił aż 7 goli. W węgierskiej drużynie najskuteczniejszy był Sulić, gromadząc na swoim koncie 9 bramek.

Od początku mecz prowadzili przyjezdni. W pewnym momencie doprowadzili oni do wyniku 3:1. Płocczanie od razu zabrali się do odrabiania strat i w siódmej minucie prowadzili już o jedno oczko. Następnie to gospodarze wiedli prym pod bramką Alilovicia. Najpierw Eklemović rzucił na 10:8 na to trafienie odpowiedział Nagy. W 17 minucie znakomitą kontrę przeprowadził Nikcević i 12:9 prowadzili Nafciarze. Od tego momentu w drużynie Wisły coś „pękło”. Węgrzy nie dość, że dogonili wynik to jeszcze uzyskali dwie bramki więcej i było 12:14. Na szczęście gospodarze  mieli w bramce Wicharego, który dwoił się i troił żeby przed przerwą to Nafciarze schodzili z parkietu zwycięscy. Wystarczyło na remis (16:16) ale druga połowa zapowiadała się bardzo ciekawie.

Po zmianie stron szybko na dwu bramkowe prowadzenie wyszli Wiślacy. Na nic to się nie zdało gdyż dwie minuty później było 19:19. W 37 minucie znów dwie bramki więcej mieli gospodarze, a po kolejnych 5 minutach dołożyli jeszcze dwa trafienia i było 26:22. Zdeterminowani Węgrzy próbowali doprowadzić do wyrównania stanu gry, ale bardzo mądrze grali podopieczni Manolo Cadenasa. Nafciarze momentami dawali się dochodzić na dwie bramki ale zaraz odpowiadali kolejnymi trafieniami. Sześć minut przed końcem meczu Węgrzy za sprawą Sulicia doszli Wisłę na jedną bramkę. Na to trafienie szybko odpowiedział Jurkierwicz, a Nikcević po przejęciu piłki rzucił 33 bramkę dla  gospodarzy.  Piłkarze Veszprem do końca próbowali wyrównać ale ta sztuka im się nie udała i Wisła wygrała z węgierską drużyną 34:33.

Orlen Wisła – MKB-MVM Veszperm 34:33 (16:16)

Orlen Wisła: Marcin Wichary, Marin Sego – Vedran Zrnic, Adam Wiśniewski 1, Petar Nenadic 5, Valentin Ghionea 7, Mariusz Jurkiewicz 6, Muhamed Toromanovic 1, Kamil Syprzak 2, Marcin Lijewski 3, Ivan Nikcevic 4, Nikola Eklemovic 3, Angel Montoro 2.

MKB Veszprem: Mirko Alilovic, Nandor Fazekas – Uros Vilovski, Peter Gulyas 3, Tizmuzsin Schuch, Tamas Ivancsik, Carlos Ruesga, Momir Ilic 7, Laszlo Nagy 7, Iman Jamali 1, Cristian Ugalde 5, Vaqero Rodriguez 1, Mirsad Terzic, Renato Sulic 9.