LM piłkarzy ręcznych: Porto zdobyte przez kieleckich gladiatorów!

Po dwóch miesiącach przerwy swoje rozgrywki wznowiła Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Po wczorajszym zwycięstwie drużyny Wisły Płock, dzisiaj ta sztuka udała się zawodnikom Vive Targów Kielce. Mistrzowie Polski pokonali na wyjeździe FC Porto, 35:30. Osiem bramek zdobył Karol Bielecki!

Pojedynek z Porto był premierowym meczem kielczan w Lidze Mistrzów pod wodzą nowego trenera, Talanta Dujszebajewa. Po pierwszej połowie drużyna z Kielc prowadziła z Portugalczykami 16:14. Początek spotkania to popis gry Piotra Chrapkowskiego, który rzucał bramki jak natchniony. W początkowych 6 min. wyprowadził swój zespół na prowadzenie 3:0 a w kolejnych dorzucił następne trzy gole i w 15 min miał już na swoim koncie 6 trafień! Popularny Chrapek na mecz z Porto powrócił do składu po dwu meczowej absencji w meczach ligowych, spowodowanej regeneracją sił po Mistrzostwach Europy.

W następnych minutach spotkania znaczącą przewagę posiadali gracze Vive Targów Kielce. Trzy bramki po rzutach z drugiej linii zdobył Karol Bielecki, po dwa trafienia na koncie mieli Tomasz Rosiński i Mateusz Jachlewski a po jednym golu dołożyli Grzegorz Tkaczyk, Krzysztof Lijewski i Olafsson. Jednak gracze FC Porto walczyli bardzo ambitnie w ataku, dzięki czemu ich strata po pierwszej połowie do mistrzów Polski wynosiła tylko dwa oczka.

Druga połowa spotkania podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od mocnego uderzenia kielczan. Swoje najlepsze lata w karierze przypomniał sobie Karol Bielecki, który po wznowieniu gry zdobył 5 bramek z rzędu! Vive szybko odskoczyło na kilka punktów przewagi i spokojnie kontrolowało przebieg gry. W 40 min. mistrzowie Polski prowadzili 24:16. W kolejnych minutach, głównie dzięki dobrej postawie duńskiego skrzydłowego Schuberta, gospodarzom udało się odrobić kilka bramek i w 48 min. zrobiło się 23:26. Jednak późniejsze trafienia Krzysztofa Lijewskiego i Michała Jureckiego ostatecznie przesądziły o pewnym zwycięstwie Vive Targów Kielce. Talant Dujszebajew zaliczył udany debiut z drużyną kielecką w rozgrywkach Ligi Mistrzów, chociaż z pewnością nie będzie zadowolony z postawy swoich obrońców w tym meczu, którzy pozwolili zdobyć przeciwnikom aż 30 goli.

Dzięki dzisiejszej wygranej mistrzowie Polski mają na swoim koncie 10 punktów i są już pewni awansu do 1/8 finału rozgrywek. Dzisiejsza porażka FC Porto oznacza, że w 1/8 finału Champions League zobaczymy także Orlen Wisłę Płock.

FC Porto – Vive Targi Kielce  30:35 (14:16)

Vive Targi: Losert, Szmal – Bielecki 8, Buntić, Chrapkowski 7, Cupić 2, Grabarczyk, Jachlewski 2, M. Jurecki 2, K. Lijewski 4, Musa 1, Olafsson 2, Rosiński 4, Strlek 1, Tkaczyk 1, Zorman 1. Trener: Dujszebajew.