LM. Nafciarze blisko niespodzianki, nieszczęsny siódmy metr!

Trzy niewykorzystane rzuty karne w końcówce spotkania przesądziły o porażce szczypiornistów Orlen Wisły Płock w wyjazdowym pojedynku z THW Kiel 24:26. Minutę przed końcem tablica wyników wskazywała rezultat remisowy. Z linii siedmiu metrów pomylił się wtedy Tiago Rocha, a o triumfie mistrzów Niemiec przesądzili Dominik Klein i Domagoj Duvnjak.

Batalia z niemieckim faworytem była dla podopiecznych Manolo Cadenasa początkiem zmagań o „być albo nie być” w rozgrywkach Champions League. Sytuację Nafciarzy skomplikowała sensacyjna porażka z ekipą Celje Pivovarna Lasko. Teraz płocczanie musieli szukać punktów w starciu z 20-krotnym mistrzem Niemiec, który od 2005 roku z najwyższego stopnia podium zszedł na krajowym podwórku zaledwie raz (2011).

THW Kiel vs Wisla PlockJuż w pierwszych minutach Wisła pokazała, że przyjechała do Kilonii po upragnione punkty. Trener rywali szybko został zmuszony do poproszenia o przerwę. To efekt doskonałej gry gości w ofensywie. Kiedy do siatki popularnych Zebr trafili Jose Guilherme de Toledo i Dan-Emil Racotea wicemistrzowie Polski prowadzili już 5:2.

Doskonałą postawę kontynuowali przez cały premierowy kwadrans. W pewnym momencie przyjezdni wygrywali 10:6, a jedynymi szczypiornistami, których stać było na równorzędną walkę z rywalami byli Domagoj Duvnjak i Marko Vujin. To właśnie za sprawą chorwackiego rozgrywającego miejscowi wzięli się solidnie do pracy i w 25. minucie doprowadzili do wyrównania (11:11). Udane akcje Tiago Rochy dały Nafciarzom minimalne prowadzenie. Przed przerwą THW Kiel odrobiło jednak straty, a wyrównana pierwsza część meczu zapowiadała wielkie emocje w drugiej.

THW Kiel vs Wisla PlockNerwowość w poczynaniach obydwu drużyn sprawiła, że w premierowym kwadransie drugiej połowy zawodnicy obu drużyn rzucili zaledwie po trzy gole (17:17). Do końca pojedynku toczyła się zacięta rywalizacja o każdą piłkę. Losy meczu mogła rozstrzygnąć jedna akcja. W ostatnich minutach wicemistrzowie Polski pogrzebali swoje szanse na sprawienie sensacji fatalną skutecznością z linii siedmiu metrów. Dwa rzuty karne zmarnował Rocha, a raz pomylił się Michał Daszek. Po przeciwnej stronie boiska udanie swoje akcje kończyli gospodarze, którzy zwycięstwo przypieczętowali trafieniem Duvnjaka (26:24).

Była to siódma porażka podopiecznych Manolo Cadenasa w bieżących rozgrywkach Ligi Mistrzów. W tabeli grupy A płocczanie wciąż plasują się na 6. pozycji. W kolejnym meczu ich przeciwnikiem będzie francuskie PSG. Spotkanie odbędzie się 27 lutego w Orlen Arenie.