LM. Mannheim nieprzyjazne dla Nafciarzy

Drugie spotkanie i druga porażka – w taki sposób tegoroczną przygodę z EHF Ligą Mistrzów rozpoczęli szczypiorniści Orlen Wisły Płock. Dziś na wyjeździe ulegli faworyzowanemu Rhein-Neckar Loewen 27:31.

Choć Nafciarze polegli na inaugurację z Vardarem Skopje, nie można im było odmówić woli walki i chęci do gry. Dziś to właśnie te cechy miały być główną siłą zespołu w jaskini lwa, bo taki przydomek nosi niemiecki zespół Rhein-Neckar Loewen.

Pierwsza połowa przyniosła dwa różne oblicza podopiecznych Piotra Przybeckiego. Na początku goście mieli spory problem ze zdobywaniem bramek. Nieskuteczni byli Gilberto Duarte i Valentin Ghionea. Po drugiej stronie boiska dobrze radzili sobie Jerry Tollbring i Patrick Groetzki. Za ich sprawą Lwy wyszły na prowadzenie 3:0.

Czytelny sygnał pod adresem swoich kolegów wysłał wtedy Sime Ivić. Dwa gole poderwały całą drużynę. Maciej Gębala z koła, obrona Marcina Wicharego i gol Lovro Mihicia – w 10. minucie Wisła doprowadziła do remisu (4:4). Popis przyjezdnych trwał w najlepsze. Aktywni byli zwłaszcza Maciej i Tomasz Gębala oraz wcześniej wspomniany Mihić. To za ich sprawą przewaga płocczan urosła od czterech trafień (8:12).

Jeszcze przed przerwą coś niedobrego stało się z postawą szczypiornistów Piotra Przybeckiego. Miejscowi potrzebowali kilku minut, aby doścignąć rywali, a do szatni schodzili przy wyniku 13:13.

Druga odsłona rozpoczęła się od bramki Rafaela Baeny, na którą z koła odpowiedział Maciej Gębala. Wyrównany bój trwał do 40.minuty, kiedy za sprawą Nemanji Obradovicia Nafciarze doprowadzili do remisu po 19. Było to jednak wszystko, na co pozwoliły Lwy. Marcin Wichary dwoił się i troił, ale to gospodarze rzucali gole, robiąc milowy krok w stronę wygranej. Na kwadrans przed końcem ich przewaga wzrosła do czterech goli (25:21).

Do ostatniej syreny szczypiorniści z Mannheim kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Widowisko zakończyło się rezultatem 31:27. Przed szansą na pierwsze punkty Wisła stanie 1 października. Wtedy u siebie zmierzy się z Barceloną.