LM. Koniec zwycięskiej passy Vive

Pierwsza porażka szczypiornistów Vive Tauronu Kielce w bieżącej edycji EHF Ligi Mistrzów. Obrońcy tytułu ulegli przed własną publicznością ekipie Rhein-Neckar Loewen 26:34 i nie wykorzystali szansy na objęcie samodzielnego prowadzenia w grupie B.

W zeszłym sezonie Lwy z Mannheim sięgnęły po pierwsze w historii klubu mistrzostwo Niemiec. Tegoroczne rozgrywki to okazja do udowodnienia, że wywalczenie tytułu nie było tylko wykorzystaniem słabości Flensburga i THW Kiel, ale przede wszystkim efektem dobrej gry. Drużyna ma również chrapkę na zaistnienie w Europie, toteż jej starcie w Kielcach mogło mieć kluczowe znaczenie dla końcowego układu tabeli grupy B.

Julen Aguinagalde Geodeon GuardiolaO świetny początek spotkania zadbali Krzysztof Lijewski i Tobias Reichmann (2:0). Kolejne minuty przyniosły bardzo wyrównaną batalię. W drużynie gości dobrze spisywali się zwłaszcza Mads Mensah Larsen i Rafael Baena. Niebezpiecznie zrobiło się w 21. minucie, gdy przewaga gości wzrosła do trzech trafień (10:13). Jeszcze przed przerwą podopieczni Tałanta Dujszebajewa zdołali wywalczyć kontaktową bramkę. Najpierw skuteczny był Mariusz Jurkiewicz. Chwilę później na 15:16 rzucił Julen Aguinagalde.

Świetna postawa gości w pierwszej połowie to efekt nie tylko dobrej gry w ataku, ale także słabości defensywy Vive. Między słupkami bezradny był Filip Ivić, który tym razem nie wyrósł na bohatera gospodarzy. Początek drugiej odsłony przyniósł absolutną dominację Rhein-Neckar Loewen. W ofensywie doskonale spisywali się Harald Reinkind i Andy Schmid. Gospodarze popełniali sporo błędów własnych, zaś z biegiem czasu coraz bardziej znać dawały o sobie nerwy.

Mariusz Jurkiewicz Rafael BaenaW 53. minucie goście odskoczyli na 10 goli. Vive walczyło już tylko o uniknięcie kompromitacji. Na udane akcje w wykonaniu Mariusza Jurkiewicza i Mateusza Kusa odpowiadał Rafael Baena, który był kluczowym zawodnikiem mistrzów Niemiec w kontekście całego widowiska.

Wynik 26:34 nie może satysfakcjonować. Kielczanie nie zaprezentowali poziomu, do jakiego przyzwyczaili nas w swoich ostatnich spotkaniach. Okazję do rehabilitacji będą mieli w rywalizacji z Vardarem Skopje. W tabeli grupy B obrońcy tytułu wciąż plasują się na pierwszym miejscu.