LM: Bayern coraz bliżej obrony tytułu!

Bayern Monachium pokonał na Allianz Arena Manchester United 3:1 w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym piłkarskiej Ligi Mistrzów i awansował do półfinału. Bramki dla Bawarczyków zdobyli Mario Mandzukić, Thomas Mueller oraz Arjen Robben. Honorowe trafienie dla mistrzów Anglii zanotował Patrice Evra.

Od początku przewagę osiągnął Bayern, lecz to goście mieli jako pierwsi okazje do strzelenia bramki. W 8 minucie Wayne Rooney wyszedł na czystą pozycję, jednak zbyt długo zwlekał ze strzałem i w końcu został zablokowany. Gospodarze nacierali i starali się oddawać strzały z każdej pozycji lecz bez większego efektu. Jedna z nielicznych kontr Czerwonych Diabłów przyniosła bramkę, lecz sędzia jej nie uznał, bo asystent podniósł chorągiewkę sygnalizując pozycje spaloną Antonio Valencii. Bawarczycy w dalszym ciągu próbowali oddawać strzały zza pola karnego. Pierwsza połowa zakończyła się strzałem Jeromego Boatenga, piłka przeleciała jednak wysoko nad bramką strzeżonej przez Davida de Geę.

Drugą część odważniej rozpoczęli piłkarze Davida Moyesa. W 57 minucie bramkę dla Manchesteru zdobywa Patrice Evra. Po dośrodkowaniu Valencii z prawego skrzydła, Francuz silnym strzałem z 20 metrów nie dał szans bramkarzowi Bawarczyków. Anglicy nie cieszyli się zbyt długo z prowadzenia. Już w 59 minucie wyrównującego gola zdobył Mario Mandzukić. Po dośrodkowaniu Francka Ribery’ego, najwyżej w polu karnym wyskoczył Chorwat i strzałem głową umieścił piłkę w siatce rywali. Francuz mógł podwyższyć prowadzenie, lecz piłka po strzale z ostrego kąta trafiła w boczną siatkę bramki. W 62 minucie Rooney miał dogodną sytuację, aby dać prowadzenie gościom, ale nieczysto trafił w piłkę z 13 metrów i ta spokojnie wyszła poza światło bramki. Kolejną sytuacje dla Czerwonych Diabłów zmarnował Danny Welbeck. Anglik mógł wyjść na czystą pozycje, jednak nie opanował piłki. Obydwie bramki ożywiły spotkanie. W 68 minucie po płaskim dośrodkowaniu z prawej strony Arjena Robbena gola prawą nogą strzelił Thomas Muller. W 76 minucie Holender do asysty dołożył gola na 3:1 i tym samym przekreślił marzenia MU na grę w półfinale. Po rajdzie prawą stroną boiska zszedł do środka i płaskim strzałem, pokonał de Geę. Mistrzowie Niemiec nie dali szans gościom i pewnie awansowali do półfinału Ligi Mistrzów.

Bayern – Manchester United 3:1