LM. Barca w ćwierćfinale! Trzy gole na Camp Nou!

Barcelona po wspaniałym widowisku pokonała na Camp Nou Manchester City 2:1. Katalończycy awansowali do ćwierćfinału rozgrywek. Decydujące gole zdobyli Lionel Messi i Dani Alves. The Citizens odpowiedzieli trafieniem Kompany’ego.

W dzisiejszym spotkaniu obie drużyny miały wiele do udowodnienia. Obywatele po sensacyjnej klęsce w Pucharze Anglii musieli odrobić dwubramkową stratę z pierwszego spotkania. Barcelona po porażce z Valladolid chciała pokazać, że wciąż stać ją na walkę o najwyższe cele.

Spragnione gola City z dużym animuszem ruszyło do ataku, jednak to Katalończycy jako pierwsi zaczęli stwarzać bramkowe okazje. W 12. minucie wspaniałym rajdem popisał się Messi. Argentyńczyk minął kilku rywali, jednak ostatecznie został zablokowany. Chwilę później mogli odpowiedzieć Obywatele. Po podaniu Kolarova na 9. metrze z piłką znalazł się James Milner. Anglik uderzył jednak niecelnie. W następnej akcji głównym bohaterem okazali się sędziowie. Po zagraniu Jordi Alby angielskiego golkipera The Citizens pokonał Neymar. Arbiter nie uznał prawidłowo zdobytej bramki, odgwizdując spalonego. Piłkarze z Manchesteru atakowali coraz rzadziej, a ich luki w obronie starała się wykorzystać nacierająca Barcelona. Gdy w 38. minucie źle zachował się Kolarov, oko w oko z Hartem stanął Neymar. Brazylijski snajper uderzył jednak w boczną siatkę. Po chwili swoją najgroźniejszą okazję zmarnowali goście. Silva wyłożył piłkę Nasriemu. Ten mimo dużej swobody strzelił w sam w środek bramki. Kolejna akcja Barcy i wspaniała interwencja Fernandinho. Neymar minął Harta i z ostrego kąta próbował zdobyć upragnionego gola. Defensor City nie pozwolił piłce wpaść do bramki.

Po 45. minutach boisko opuścił Aguero. Na murawie w miejsce Argentyńczyka pojawił się Edin Dzeko. Szczęście sprzyjało tego wieczoru zawodnikom The Citizens. Messi minął w polu karnym Lescotta, by po chwili trafić w słupek. Po minucie wspaniała interwencja Valdesa uratowała Barcelonę. W okienko bramki Hiszpana głową przymierzył Dzeko. Kwadrans później Blaugrana pogrzebała wszelkie marzenia Anglików o awansie. Fatalnie przy zagraniu Fabregasa zachował się Lescott. Sam na sam z Hartem znalazł się Messi i pewnym strzałem przerzucił piłkę nad golkiperem gości. Coraz bardziej przybitych The Citizens złudzeń o zwycięstwie pozbawił Pablo Zabaleta. Argentyńczyk za dyskusje z arbitrem otrzymał w 78. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę.

Dwa gole na Camp Nou mogliśmy zobaczyć w końcówce spotkania. Najpierw po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę do Kompany’ego zgrał Dzeko. Belg z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry podanie Iniesty na gola zamienił Dani Alves. Blaugrana odzyskała utracone prowadzenie i pewnym krokiem weszła do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.