Liga Narodów. Włosi wyrzucili Polaków z dywizji A

W pierwszej połowie naszym ratunkiem była albo poprzeczka, albo Wojciech Szczęsny. W drugiej Polacy nareszcie zaczęli dochodzić do sytuacji bramkowych. Dwa razy pojedynek sam na sam przegrał Kamil Grosicki. Włosi dopięli swego w końcówce. Po stałym fragmencie gry z bliska do siatki trafił Cristiano Biraghi. Polacy – po porażce 0:1 – spadają z dywizji A Ligi Narodów.

I Polacy, i Włosi są na etapie budowania drużyny przed eliminacjami mistrzostw Europy. Jerzy Brzęczek nie boi się eksperymentów. W wyjściowej jedenastce ponownie zabrakło klasycznych skrzydłowych. Duet napastników stworzyli Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik.

Już pierwsza akcja mogła dać gościom prowadzenie. Zza szesnastki przymierzył Jorginho, Wojciech Szczęsny wyciągnął się jak struna, a futbolówka odbiła się od poprzeczki i wróciła w pole. W 30. minucie biało-czerwoni stracili piłkę w środku polu. Włosi ruszyli do przodu. Doskonałą okazję miał Lorenzo Insigne, ale w sytuacji sam na sam ponownie uratowała nas poprzeczka.

Kolejne akcje rywali były już mniej groźne, co nie znaczy, że Szczęsny nie musiał się napocić. Golkiper najpierw zatrzymał uderzenie głową Giorgio Chielliniego. Kilka chwil później znowu było niebezpiecznie. Strzelał Alessandro Florenzi, ale po raz kolejny dobrze interweniował bramkarz Juventusu.

W przerwie Jerzy Brzęczek dokonał dwóch zmian. Na murawie pojawili się Kamil Grosicki i Jakub Błaszczykowski. Efekty były widoczne od razu. Pomocnik Hull City – po długim zagraniu ze środka boiska – przegrał pojedynek oko w oko z Gianluigim Donnarummą. Poprawiał jeszcze Piotr Zieliński, ale uderzył nad poprzeczką. Włosi wciąż byli groźni, jednak ponownie nie potrafili wykorzystać dogodnych okazji.

W 73. minucie Polska ruszyła z kontrą. Lewandowski zagrał do Grosickiego, ale ten ponownie nie trafił do sitki w pojedynku sam na sam. Swojej szansy szukał jeszcze Arkadiusz Milik. Przy asyście obrońcy napastnik SSC Napoli huknął niecelnie. Wydawało się, że obie drużyny podzielą się punktami. W końcówce ponownie zaatakowali goście. Z narożnika boiska centrował Lorenzo Insigne, jeden z jego kolegów przedłużył piłkę na dalszy słupek, a tam czyhał już na nią Cristiano Biraghi. Wojciech Szczęsny skapitulował w doliczonym czasie gry.

Biało-czerwoni nie zdołali się już podnieść. Porażka 0:1 oznacza spadek do dywizji B Ligi Narodów. Mocno ogranicza też nasze szanse na rozstawienie w eliminacjach mistrzostw Europy.