Liga Narodów siatkarzy. Lekko, łatwo i przyjemnie – Polacy nie pozostawili złudzeń Japończykom

Kolejny ważny krok w stronę awansu do turnieju finałowego Ligi Narodów uczynili polscy siatkarze. Podopieczni Vitala Heynena w dobrym stylu pokonali reprezentacją Japonii 3:0 (25:16, 25:21, 25:20), a do sukcesu biało-czerwonych poprowadził duet Bartosz Bednorz – Damian Schulz.

Vital Heynen, do czego zdążył nas już przyzwyczaić, wystawił do gry zupełnie inną „szóstkę” niż ta, która rozpoczęła poprzedni mecz. I tak od początku spotkania z Japonią za rozegranie odpowiadał Marcin Komenda, a parę przyjmujących stanowili tym razem Bartosz Bednorz z Aleksandrem Śliwką.

Biało-czerwoni od pierwszego gwizdka sędziego przejęli dość wyraźną przewagę na boisku i przy zagrywce Piotra Nowakowskiego o czas dla swojego zespołu poprosił Philippe Blain (5:0). Krótka przerwa nie zmieniła znacząco obrazu gry. Kiedy tylko zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni odrabiali część strat, Polacy momentalnie odskakiwali im na bezpieczny dystans punktowy (17:12). Ostatecznie inauguracyjną partię nasza drużyna zakończyła skutecznym atakiem Damian Schulza (25:16).

Kolejna odsłona miała zbliżony przebieg. Podopieczni Vitala Heynena szybko narzucili swój styl gry, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej różnicą czterech oczek po autowym ataku Tatsuyi Fukuzawy (8:4). W dalszej fazie meczu do głosu powoli zaczęli dochodzić Azjaci, którzy zatrzymując na prawym skrzydle Damiana Schulza, doprowadzili nawet do remisu (16:16). Od tego momentu biało-czerwoni wrzucili jednak wyższy bieg i po błędzie jednego z Japończyków pewnie wygrali drugiego seta 25:21.

Trzecia partia jedynie do stanu 12:12 przyniosła wyrównaną rywalizację. Gdy tylko Polacy postawili na mocną i sprawiającą wiele problemów rywalom zagrywkę, na boisku istniał jeden zespół (19:15). W końcówce aktualni mistrzowie świata pewnie kroczyli po zwycięstwo w całym spotkaniu. As serwisowy Bartosza Bednorza sprawił, że komplet punktów padł łupem biało-czerwonych (25:20).

Drużyna Vitala Heynena, dzięki kolejnej wiktorii, uczyniła niezwykle istotny krok w kontekście awansu do turnieju finałowego Ligi Narodów, którego gospodarzem będzie francuskie Lille (4-8 lipca). W niedzielę, na zakończenie trzydniowego turnieju w Osace, nasi siatkarze zmierzą się z reprezentacją Bułgarii (początek o godzinie 04:10 czasu warszawskiego).