Liga Narodów siatkarzy. Dobrze zaczęli, ale przegrali – Polacy nie sprostali Rosjanom

Miłe złego początki. Polscy siatkarze zaczęli od wygranej w pierwszej partii, ale ostatecznie musieli uznać wyższość Rosjan i przegrali 1:3. Wśród biało-czerwonych najlepiej spisał się Bartosz Kwolek – autor piętnastu punktów.

Podopieczni Vitala Heynena zaczęli obiecująco, od wygranej w premierowej odsłonie spotkania. Głównie dzięki świetnej postawie na lewym skrzydle Artura Szalpuka oraz Bartosza Kwolka udaliśmy się na drugą przerwę techniczną z dwoma oczkami przewagi (16:14). Później do głosu doszła Sborna, która jako pierwsza – po uderzeniu Iljasa Kurkajewa – wywalczyła setbola. Ostatnie słowo należało jednak do naszej drużyny. Blok i skuteczna kontra pozwoliły biało-czerwonym objąć prowadzenie w meczu (26:24).

Kolejne partie należały już do Rosjan. Ekipa Tuomasa Sammelvuo poprawiła się w każdym elemencie gry. Zwłaszcza na zagrywce i w ataku. Popłoch w polskich szeregach siał Wiktor Poletajew, który kończył większość ataków, nawet z najtrudniejszych piłek. Mistrzowie świata zaczęli natomiast popełniać coraz więcej błędów, również tych niewymuszonych. Problemy z blokiem rywali miał Łukasz Kaczmarek, a wchodzący w jego miejsce Dawid Konarski nie wpłynął znacząco na losy widowiska.

Tylko w trzecim secie zespół Vitala Heynena toczył względnie wyrównaną rywalizację ze Sborną, ale i w tej części spotkania musiał uznać wyższość aktualnych mistrzów Europy. Przegrane kolejno do 20, 22 i 19 sprawiły z kolei, że biało-czerwoni ulegli Rosjanom w całym spotkaniu 1:3. Ostatni punkt na konto przeciwników padł po zepsutym serwisie Karola Kłosa, który powrócił do reprezentacji po dłuższej przerwie.

Polacy, z bilansem 4-3, pozostali na siódmej pozycji w Lidze Narodów. W sobotę – o godzinie 16:00 – zmierzą się z gospodarzem turnieju, Iranem. W niedzielę natomiast na zakończenie trzydniowych zmagań w Urmii mistrzowie świata zagrają z Kanadą.