Liga Narodów. Guedes rozstrzygnął finał

Portugalia pokonała Holandię 1:0 w finale piłkarskiej Ligi Narodów. Decydującego gola po przerwie zdobył Goncalo Guedes.

Portugalię do finału wprowadził geniusz jednego zawodnika – Cristiano Ronaldo. To jego trzy trafienia przesądziły o wygranej 3:1 nad Szwajcarią. Holendrzy, by zagrać o wygraną w całej imprezie, musieli uporać się z Anglikami. Potrzebowali do tego dogrywki, w której zdobyli dwie bramki.

Od pierwszych minut to Portugalia była zespołem aktywniejszym. Z dystansu huknął Bruno Fernandes, ale na posterunku był Jasper Cillessen. Chwilę później w polu  karnym główkował Ronaldo. Gdyby piłka nie leciała bezpośrednio w golkipera, pewnie doszłoby do zmiany wyniku. Piłkarz Juventusu wkładał ogromny wysiłek w ofensywę, jednak omal nie przekreślił marzeń swoich kolegów. To po jego stracie Holandia miała okazję do szybkiej kontry. Cillessen wygrał pojedynek sam na sam. We wszystko i tak wmieszał się jeszcze arbiter, który odgwizdał spalonego.

Portugalia robiła zdecydowanie więcej, by wygrać. Potwierdzenie tego przyszło w 60. minucie. Lewą stroną boiska przedarł się Bernardo Silva. Pomocnik zagrał wzdłuż szesnastego metra, gdzie do uderzenia złożył się Goncalo Guedes. Futbolówka – po dłoniach bramkarza – wylądowała w siatce. W odpowiedzi udanie w polu karnym główkował Memphis Depay, ale na posterunku był Rui Patricio.

Holandia zaczęła w końcówce dominować, co i tak nie przełożyło się na sytuacje w polu karnym przeciwnika. Wynik 1:0 oznacza, że to Portugalia jest pierwszym zwycięzcą Ligi Narodów.