Liga Mistrzów. Wielki wieczór Ronaldo, Real nie dał szans Juventusowi

Real Madryt zrobił milowy krok w stronę awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Obrońcy tytułu rozbili na wyjeździe Juventus Turyn 3:0, a bohaterem meczu został Cristiano Ronaldo. Portugalczyk dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, z czego raz uczynił to w iście spektakularny sposób – zdobywając gola po uderzeniu przewrotką.

To miał być rewanż za przegrany finał Ligi Mistrzów z poprzedniego sezonu. Podobnie jednak jak w Cardiff, tak i we wtorkowy wieczór, choć Juventus dość długo był równorzędnym rywalem dla Realu, ostatecznie poległ z kretesem.

Wszystko zaczęło się już w 3. minucie gry, kiedy to podanie Isco na gola strzałem zewnętrzną częścią stopy zamienił Cristiano Ronaldo. Portugalczyk z łatwością poradził sobie z dwoma kryjącymi go obrońcami, a Gianluigi Buffon – mimo rozpaczliwej interwencji – musiał wyciągać futbolówkę z siatki.

W dalszej fazie spotkania Stara Dama miewała dobre fragmenty gry, w trakcie których przysporzyła sporo problemów defensywie Królewskich. Bliscy szczęścia gospodarze byli zwłaszcza w 23. minucie. Wówczas Keylor Navas instynktownie odbił piłkę po uderzeniu Gonzalo Higuaina z dziewięciu metrów.

O dużym szczęściu podopieczni Zinedine’a Zidane’a mogli mówić również kwadrans później, gdy Raphael Varane w ostatniej chwili wybił futbolówkę zmierzającą do bramki. W międzyczasie Królewscy mogli wyprowadzić – patrząc z przebiegu meczu, dość niespodziewanie – kolejny cios. Centymetrów zabrakło jednak Toniemu Kroosowi, który trafił w poprzeczkę.

Po zmianie stron widowisko się wyrównało. Żaden z zespołów nie potrafił uzyskać optycznej przewagi, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 63. minucie wydarzyło się coś, co na długo pozostanie w pamięci wszystkich kibiców, nie tylko Juventusu i Realu. Najpierw próbę Lucasa Vazqueza – po wcześniejszym błędzie Giorgio Chielliniego – obronił Gianluigi Buffon. Chwilę potem Dani Carvajal dośrodkował z prawej strony, a kapitalną przewrotką popisał się Cristiano Ronaldo. Pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki fenomenalnie złożył się do strzału i – wraz z kolegami z drużyny – mógł celebrować swojego drugiego gola.

Jeżeli zawodnicy Massimiliano Allegriego liczyli jeszcze na ugranie czegokolwiek we wtorkowy wieczór, ich nadzieje ostatecznie zaprzepaścił Paulo Dybala, który w 66. minucie otrzymał drugą żółtą kartkę. W efekcie Stara Dama musiała kończyć pojedynek w „dziesiątkę”, a będący na fali goście w 72. minucie definitywnie rozstrzygnęli losy prawdopodobnie całego dwumeczu. Wtedy to po wymianie podań Cristiano Ronaldo z Marcelo ten drugi na raty pokonał Gianluigiego Buffona i uderzeniem z metra dopełnił jedynie formalności.

Ostatecznie Real wygrał na wyjeździe aż 3:0, co w perspektywie awansu do półfinału Ligi Mistrzów wydaje się być potężną zaliczką. Rewanż na Estadio Santiago Bernabeu zostanie rozegrany 11 kwietnia o godzinie 20:45.