Liga Mistrzów. Wielki mecz Legii! Z 0:2 do 3:2! Wyrównał Kovacić!

Tak wielkiej sensacji nie spodziewał się nikt! Gdy po 35 minutach gry Legia przegrywała z Realem 0:2, kibice modlili się już tylko o jak najniższy wymiar kary. Nic z tych rzeczy! Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Vadis Odjidja-Ofoe. W drugiej połowie do siatki trafili Miroslav Radović i Thibault Moulin. Przed porażką obrońców trofeum uchroniła bramka Mateo Kovacicia.

„Czuję w kościach 3:2” – pisał w trakcie meczu Legii z Realem nowy-stary prezes PZPN Zbigniew Boniek. Choć Wojskowi nie dowieźli zwycięskiego rezultatu do ostatniego gwizdka arbitra, potwierdzili, że zasłużyli na miejsce w gronie 32 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Tym meczem żył nie tylko Boniek, nie tylko piłkarze, ale cała Polska. Katastrofa z starciu z Borussią Dortmund odeszła w niepamięć, a lepiej jest czuć w kościach 3:3 z obrońcą trofeum niż 0:6 z wicemistrzami Niemiec.

Arkadiusz MalarzSpotkanie rozpoczęło… przepięknej urody trafienie Garetha Bale’a. Po zgraniu futbolówki przez Cristiano Ronaldo Walijczyk uderzył zza pola karnego, nie dając golkiperowi gospodarzy żadnych szans na skuteczną interwencję. W 35. minucie wydawało się, że wszystko idzie po myśli Królewskich. Bale poradził sobie z dwoma obrońcami Legii, wyłożył piłkę Karimowi Benzemie, a ten z zimną krwią przymierzył przy prawym słupku bramki Arkadiusza Malarza.

Adam Hlousek Miroslav RadovicJeszcze przed przerwą podopieczni Jacka Magiery zdołali wrócić do gry. Prawym skrzydłem ruszył Guilherme, który wypatrzył dobrze ustawionego w środku pola Vadisa Odjidję-Ofoe. Ten swobodnie wbiegł w pole karne rywali i trafił w okienko bramki Keylora Navasa. Po przerwie Legia poszła za ciosem i doprowadziła do sensacyjnego remisu. Z futbolówką przy nodze ruszył Miroslav Radović i nieatakowany przez żadnego z obrońców z całej siły uderzył w kierunku dalszego słupka. Źle interweniował tym razem Navas, który po raz drugi musiał wyciągać piłkę z siatki. 2:2!

Podrażnieni obrońcy trofeum próbowali szybko objąć prowadzenie. Częste strzały Cristiano Ronaldo nie wyrządziły jednak krzywdy gospodarzom. Wielka szansa otworzyła się przed Wojskowymi w 83. minucie. Vadis Odjidja-Ofoe wypatrzył ustawionego w środku pola Aleksandara Prijovicia, który zostawił futbolówkę podążającemu za akcją Thibaultowi Moulinowi. Francuz oddał strzał życia i pokonał Keylora Navasa, dając Legii sensacyjne prowadzenie!

Lucas VasquezNóż na gardle podziałał motywującą na podopiecznych Zinedine’a Zidane’a. Daniel Carvajal dograł do wbiegającego w szesnastkę Mateo Kovacicia. Chorwat uderzył nie do obrony. Zasłonięty Arkadiusz Malarz mógł tylko odprowadzić piłkę wzrokiem. W doliczonym czasie gry przed szansą stanął jeszcze Lucas Vazquez. Trafił jednak w poprzeczkę, a z cennego punktu i sensacyjnego remisu mogli cieszyć się podopieczni Jacka Magiery.

To pierwsze punkty Legii w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Wojskowi wciąż pozostają w walce o trzecie miejsce w grupie. Awans zapewniła sobie Borussia Dortmund. Strata polskiego zespołu do Sportingu Lizbona wynosi zaledwie dwa oczka.