Liga Mistrzów. Trzy minuty, które wstrząsnęły Tottenhamem

Juventus Turyn w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. W rewanżu Stara Dama pokonała na Wembley Tottenham Hotspur 2:1. Włosi przebudzili się po godzinie gry. Najpierw trafił Gonzalo Higuain. Trzy minuty później Hugo Llorisa pokonał Paulo Dybala.

W pierwszym angielko-włoskim pojedynku w Turynie padł remis 2:2. Wynik faworyzował Tottenham. Juve – by myśleć o awansie – musiało zaatakować.

Gospodarze nie zamierzali tanio sprzedać skóry. Anglicy od samego początku grali wysokim pressingiem, przez co Stara Dama nie potrafiła wymienić kilku dokładnych podań. Dwie dogodne okazje miał Harry Kane, który nie był w stanie pokonać Gianluigiego Buffona.

Nie popisał się też sędziujący dzisiejszy szlagier Szymon Marciniak. Decyzje Polaka budziły kontrowersje. Mimo upływającego czasu, to Tottenham przeważał, a w 39. minucie zdobył bramkę. Kieran Trippier zacentrował w szesnastkę gości. Buffon leżał już na ziemi, co wykorzystał Heung-Min Son. Włoskiemu golkiperowi zabrakło centymetrów, by sięgnąć piłkę po lekkim uderzeniu Koreańczyka.

Po zmianie stron Juve zaczęło grać ostrzej. Najczęściej po kostkach obrywał Dele Alli. Gdy zegar wskazał 60. minutę, Massimiliano Allegri dokonał dwóch zmian. Na murawie pojawili się Kwadwo Asamoah i Stephan Lichtsteiner. Chwilę później goście strzelili dwie bramki. Najpierw do wyrównania doprowadził niewidoczny przez cały mecz Gonzalo Higuain. Argentyńczyk skorzystał na zagraniu głową Samiego Khediry i mając przed sobą tylko Hugo Llorisa trafił do siatki. Trzy minuty później Higuain zagrał prostopadle do Paulo Dybali, a ten w sytuacji sam na sam dał Starej Damie prowadzenie.

Juventus cofnął się do obrony. Dobre zawody grał przede wszystkim doświadczony Giorgio Chiellini, który w mądry sposób przeszkadzał gospodarzom. Tottenham atakował. Groźnie strzelali Heung-Min Son i Christian Eriksen. Najbliżej wyrównania miejscowi byli w 90. minucie. Wtedy piłka – po uderzeniu głową – trafiła w słupek bramki Juve. Następnie z linii bramkowej wybili ją Włosi. Ostatecznie angielski zespół nie pokonał po raz drugi Gianluigiego Buffona i pożegnał się z europejskimi pucharami.

Kolejnego przeciwnika w drodze po upragniony puchar Champions League Stara Dama pozna 16 marca. Wtedy odbędzie się losowanie par ćwierćfinałowych.