Liga Mistrzów szczypiornistek: Premierowe zwycięstwo MKS-u Lublin

Mistrzynie Polski, piłkarki ręczne MKS-u Lublin pokonały we własnej hali 35:31 Metz Handball w spotkaniu trzeciej kolejki Ligi Mistrzów. Dla naszych reprezentantek była to pierwsza wygrana w bieżącej edycji pucharowej rywalizacji. Podopieczne Sabiny Włodek cały czas liczą się w walce a awans do kolejnej fazy rozgrywek.

Szypiornistki z Lublina to tej pory nie miały na koncie punktów w tegorocznej Lidze Mistrzyń. Ich dzisiejsze rywalki zdołały już wczeœniej triumfować w jednym spotkaniu, więc wybrały się do Polski z chęcią zgarnięcia kolejnych dwóch oczek.

Pierwsze minuty meczu upłynęły pod dyktando gospodyń, które w 14. minucie zdołały wyjść na prowadzenie 8:6. Wtedy jednak zawodniczki MKS-u nagle zagubiły skuteczność w ofensywie, co skrzętnie wykorzystały rywalki, zdobywając trzy bramki w odstępie dwóch minut, obejmując prowadzenie 9:8. O czas poprosiła wówczas opiekunka mistrzyń Polski, co przyniosło pozytywny efekt. Od tego momentu aż do końca pierwszej części gry wynik oscylował w granicach remisu. Ostatecznie na przerwę przy jednobramkowej przewadze zeszły z parkietu szczypiornistki z Lublina (17:16).

Drugą połowę lepiej rozpoczęły przyjezdne. W 38. minucie zdołały wypracować dwubramkowe prowadzenie (22:20). Wtedy jednak do pracy wzięły się zawodniczki MKS-u. Odrobiły stratę, by 12 minut przed końcem pojedynku doprowadzić do stanu 28:26. Przeciwniczki próbowały jeszcze odmienić losy spotkania, ale na próżno. Na trafienia Metz Handball Lublinianki również odpowiadały celnymi rzutami. Ostatecznie polski zespół pokonał drużynę z Francji 35:31.

Wygrana Mistrzyń Polski spowodowały, iż mają one w dorobku dwa punkty, czyli tyle samo co dwie inne ekipy rywalizujące w grupie D Ligi Mistrzów szczypiornistek. Lideruje z kompletem sześciu punktów drużyna Larvik HK. Do kolejnej fazy rozgrywek awansują trzy najlepsze zespoły z grupy.

MKS Selgros Lublin – Metz Handball 35:31 (17:16)

MKS Selgros: Dzhukeva, Baranowska – Quintino, Małek, Kocela, Gęga, de Jesus, Repelewska, Kozimur, Drabik, Nestsiaruk, Mihdaliova, Skrzyniarz, Syncerz, Rola, Szarawaga.

Metz: Glauser, Pierson, Dangueuger – Gros, Baudouin, Luciano, Kamto Njitam, Broch, Flippes, Gonzales Ortega, Zaadi Deuna, Horacek, Lisevic, Mendy, Andrjuszina, Kpodar.

Sędziowie: Radojko Brkic – Andrei Jusufhodzic (Austria).