Liga Mistrzów. Szczęśliwy awans Realu

Real Madryt awansował do półfinału Champions League. Mimo solidnej zaliczki z pierwszego meczu (3:0) Królewscy drżeli o promocję do kolejnej rundy do ostatnich chwil. W doliczonym czasie gry Mehdi Benatia sfaulował Lucasa Vazqueza, a arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał Cristiano Ronadlo, ustalając wynik na 1:3.

Po wczorajszej wygranej Romy nad Barceloną na cud liczył również Juventus. Stara Dama miała do odrobienia trzy gole z pierwszego spotkania w Turynie.

Goście szybko, bo już w 2. minucie, zaczęli odrabiać straty. Mario Mandzukić wykorzystał centrę Samiego Khediry i bez problemów pokonał Keylora Navasa z zaledwie trzech metrów. Odpowiedzieć próbował Gareth Bale. Najpierw jego uderzenie obronił Gianluigi Buffon. Przy próbie poprawki Walijczyk nieznacznie chybił.

Po chwili do siatki trafił Isco. Arbiter spotkania odgwizdał jednak pozycję spaloną, której w tym przypadku nie było. Hiszpan miał jeszcze okazję pokonać doświadczonego Włocha w sytuacji sam na sam, ale ten wyszedł z tego pojedynku cało. W 37. minucie dublet ustrzelił Mandzukić. Chorwat po raz kolejny zamienił na gola precyzyjną centrę z prawej strony boiska. Tuż przed przerwą mogło być 1:2. Raphael Varane główkował jednak w poprzeczkę.

Kwadrans po zmianie stron w oczy piłkarzy zajrzało widmo dogrywki. Keylor Navas nie zdołał wyłapać dośrodkowania z prawej flanki, a jego błąd bez skrupułów wykorzystał Blaise Matuidi. Juventus czekał na okazję do kontrataków, jednocześnie neutralizując poczynania Los Blancos.

Gorąco zrobiło się w samej końcówce. Mehdi Benatia faulował w szesnastce Lucasa Vazqueza i arbiter wskazał na wapno. Czerwoną kartkę za protesty otrzymał Gianluigi Buffon, którego zastąpił Wojciech Szczęsny. Polak nie zdołał jednak zatrzymać uderzenia Cristiano Ronaldo i Włosi nie doczekali się kolejnego wielkiego powrotu.

Obok podopiecznych Zinedine’a Zidane’a awans do topowej czwórki wywalczyły Bayern Monachium, Liverpool FC i AS Roma.