Liga Mistrzów. Stałe fragmenty gry kluczem do zwycięstwa Atletico

Atletico Madryt, dzięki stałym fragmentom gry, pokonało u siebie Juventus 2:0 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. W Turynie zagra jednak bez swojej największej gwiazdy – Antoine’a Griezmanna – oraz Diego Costy i Thomasa Parteya, którzy będą pauzować z powodu kartek.

Typowo dla siebie mecz rozpoczął Diego Costa. Hiszpan kojarzony z twardą grą ujrzał za przepychanki w murze żółty kartonik, tym samym wykluczając się ze starcia w Turynie (podobnie jak napomniany kartką w końcówce pierwszej części gry Thomas Partey i Antoine Griezmann, który zobaczył „żółtko” w końcówce spotkania). Gra była wyrównana. Obie ekipy po swoich akcjach najczęściej kończyły w narożniku boiska, gdzie zawodnicy poszczególnych drużyn wykonywali rzuty rożne.

Po kwadransie gry po raz pierwszy musiał interweniować Wojciech Szczęsny. Polak dobrze poradził sobie ze strzałem z dystansu Thomasa Parteya. Kolejne próby nie robiły wrażenia na obu golkiperach. W 27. minucie, po faulu Mattii De Sciglio, arbiter wskazał na wapno, ale po konsultacji z sędziami VAR zmienił decyzję i podyktował rzut wolny. Uderzenie Antoine’a Griezmanna ze stojącej piłki w świetnym stylu sparował do boku Wojciech Szczęsny.

Gorąco pod bramką Polaka było tuż po zmianie stron. Najpierw w sytuacji sam na sam stanął z nim Diego Costa. Snajper gospodarzy koszmarnie przymierzył, a Wojciech Szczęsny nie musiał w ogóle interweniować. Następnie bramkarz Starej Damy sparował na poprzeczkę uderzenie Antoine’a Griezmanna. Madrytczycy dopięliby swego w 70. minucie za sprawą Alvaro Moraty, który umieścił futbolówkę w siatce. Kibice już cieszyli się z prowadzenia, jednak VAR po raz kolejny pozwolił uniknąć błędu arbitrowi. Odgwizdał on bowiem przewinienie Alvaro Moraty na Giorgio Chiellinim i gola nie uznał.

Podopieczni Diego Simeone przycisnęli rywali w ostatnim kwadransie. Kolejny rzut rożny i zamieszanie w polu karnym zakończyło się już trafieniem Jose Marii Gimeneza. Obrońca miejscowych nie miał problemu, by wbić do bramki piłkę z sześciu metrów. Pięć minut później prowadzenie podwyższył Diego Godin, który z ostrego kąta pokonał Wojciecha Szczęsnego.

Juventus nie był w stanie zagrozić gospodarzom i jest zmuszony do odrabiania strat w rewanżu. Ten odbędzie się 12 marca w Turynie.