Liga Mistrzów. Simeone ponownie górą, „Lewy” bez błysku

Atletico Madryt pokonało na Estadio Vicente Calderon Bayern Monachium 1:0 w pierwszym półfinałowym starciu Champions League. Bohaterem wieczoru został strzelec bramki Saul Niguez. Całe spotkanie w barwach zespołu z Bawarii rozegrał Robert Lewandowski.

Bayern stanął dzisiejszego wieczoru przed zadaniem niemal niemożliwym – sforsowaniem defensywy Atletico na Vicente Calderon. Diego Simeone stworzył najlepszy blok obronny w Europie. Z murem nie do przebicia musiał zmierzyć się jeden z najlepszych napastników świata – Robert Lewandowski.

Atletico Madrid vs Bayern MunichGospodarze rozpoczęli spotkanie od wysokiego pressingu, co przyniosło efekt już w 11. minucie. Kapitalnym rajdem popisał się Saul Niguez, który minął kilku rywali i precyzyjnym uderzeniem pokonał Manuela Neuera. Podrażnieni Bawarczycy szybko ruszyli do ataku i już chwilę później mogli wyrównać, ale zamieszanie w szesnastce Atleti skutecznie opanowali obrońcy gospodarzy. W 30. minucie w sytuacji sam na sam z Neuerem znalazł się Antoine Griezmann, jednak mając przeciwnika nie zdołał oddać dobrego strzału i Niemiec skutecznie interweniował.

Po przerwie gra monachijczyków wyglądała już zdecydowanie lepiej. Szczęścia nie miał David Alaba, który posłał potężne uderzenie w poprzeczkę. Przewaga przyjezdnych była ogromna. Los Colchoneros z trudem przerywali ataki podopiecznych Pepa Guardioli. W 73. minucie prostym podbiciem przymierzył Arturo Vidal, a Jan Oblak musiał wykazać się nie lada refleksem. Bawarczycy nie zdołali przekuć przewagi na bramkę, przez co ponownie z uniesionym czołem boisko mogła opuszczać „banda” Diego Simeone.