Liga Mistrzów. Roma bliżej awansu

AS Roma bliżej ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Rzymianie pokonali u siebie FC Porto 2:1. Zwycięskie gole strzelił Nicolo Zaniolo.

Zawodnicy długo nie potrafili rozgrzać zziębniętych kibiców. Była 37. minuta, kiedy Edin Dzeko z kilku metrów trafił w słupek. Roma przycisnęła w końcówce pierwszej połowy, ale nie zdołał objąć prowadzenia.

Po zmianie stron przed szansą stanął Lorenzo Pellegrini. Uderzenie Włocha z trudem odbił Iker Casillas. Chwilę później było już 1:0 dla gospodarzy. Edin Dzeko upadał już na murawę, ale zdążył oddać piłkę jednemu z partnerów. Nicolo Zaniolo przymierzył w kierunku dalszego słupka i to Roma zrobiła pierwszy krok w stronę awansu.

Kwadrans przed końcem padł drugi gol. Dzeko ruszył z kontrą, strzelił zza szesnastki, jednak ponownie zatrzymał go słupek. Za akcją poszedł Zaniolo i to on z bliska trafił do siatki.

Nadzieje w Porto odżyły w 79. minucie. Kiks Tiquinho Soaresa otworzył gościom drogę do bramki. We właściwym miejscu był Adrian, który zdobył jedynego gola dla swojego zespołu.