Liga Mistrzów. Real w półfinale! Niedoceniany Hernandez dał awans

Real Madryt pokonał na Estadio Santiago Bernabeu  Atletico 1:0 na Santago Bernabeu i zapewnił sobie awans do półfinału Ligi Mistrzów. Bohaterem Los Blancos został rezerwowy Javer Hernandez, który wskoczył do składu pod nieobecność Karima Benzemy. Zadanie podopiecznym Carlo Ancelottiego ułatwiła czerwona kartka dla Ardy Turana, otrzymana na kwadrans przed zakończeniem spotkania.

Królewskich pod nieobecność Garetha Bale’a, Karima Benzemy, Luki Modricia i Marcelo z pewnością czekało o wiele trudniejsze zadanie niż na Vicente Calderon. W składzie Los Colchoneros brakowało jedynie Mario Suareza. O słabości składu Los Blancos świadczyło to, że w drugiej linii zagrac musiał nominalny obrońca – Sergio Ramos.

Początek spotkania stał pod znakiem ostrej i wyrównanej gry. Po kilku minutach inicjatywę przejęli gospodarze, ale mieli oni problemy z przedostaniem się pod bramkę Jana Oblaka. Szczęścia szukali Toni Kroos oraz Cristiano Ronaldo, jednak ich strzały były niecelne.

W odpowiedzi z dystansu przymierzył Jesus Gamez. Dobrą interwencją przy jego uderzeniu popisał się Iker Casillas. Znakomitą sytuację w końcówce pierwszej części gry zmarnował CR7. Portugalczyk po kapitalnym zagraniu Kroosa przegrał pojedynek z golkiperem gości.

Tuż po przerwie dwie okazje do zdobycia gola miał Javier Hernandez. Zastępujący Karima Benzemę Chicharito oddał jednak dwa niecelne strzały. W 60. minucie po centrze z rzutu rożnego główkował Raphael Varane. Francuz uderzył celnie, ale zbyt słabo, żeby zaskoczyć Oblaka. Chwilę później po dograniu Ronaldo groźnie strzelił Sergio Ramos. Ponownie świetną interwencją popisał się 22-letni bramkarz przyjezdnych.

Kwadrans przed końcem spotkania czerwony kartonik ujrzał Arda Turan. Grające w osłabieniu Atleti cofnęło się do obrony. Skórę podopiecznym Diego Simeone uratował niezawodny Jan Oblak. Słoweniec w kapitalny sposób powstrzymał uderzenie Chicharito na długi słupek. Królewscy w końcu dopięli swogo. W 88. minucie przytomnie do Hernandeza zagrał Ronaldo. Meksykanin wykorzystał sytuację i z bliska wpakował piłkę do siatki.

Piłkarze Carlo Ancelottiego zasłużenie zameldowali się w półfinale Champions League. Na tym etapie rozgrywek Real może trafić na Juventus Turyn, FC Barcelonę lub Bayern Monachium.