Liga Mistrzów. PSG bliżej awansu, Cavani bohaterem na Parc des Princes

Paris SaintGermain wygrało przed własną publicznością z Chelsea Londyn 2:1 w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Bramki dla paryżan zdobyli Zlatan Ibrahimović oraz rezerwowy Edinson Cavani, który zapewnił zwycięstwo swojej ekipie tuż po wejściu na boisko. Gola dla The Blues zdobył John Obi Mikel. Rewanż rozegrany zostanie 9 marca na Stamford Bridge.

Na początku zmagań w 1/8 finału na Parc des Princes zmierzyły się ze sobą dwie wielkie firmy. Miejscowe PSG podejmowało wychodzącą na prostą po kryzysie Chelsea Londyn.

Od początku spotkania przeważali paryżanie, którzy potrafili stworzyć sobie okazje strzeleckie, jednak brakowało im nieco precyzji. Thibauta Courtoisa próbowali pokonać Marco Verratti i Lucas Moura. W 13. minucie nieznacznie z rzutu wolnego spudłował natomiast Zlatan Ibrahimović. Chwilę później dobre podanie w kierunku Lucasa posłał Angel Di Maria. Brazylijczyk dał się dogonić Cesarowi Azpilicuecie i nie zdołał znaleźć się w sytuacji sam na sam z golkiperem gości. Chelsea dogodną okazję stworzyła sobie dopiero w 23. minucie. Wówczas Diego Costa uderzył głową z zaledwie kilku metrów na bramkę Kevina Trappa, ale ten w fantastyczny sposób sparował futbolówkę na poprzeczkę.

Paris Saint-Germain vs Chelsea FCParis Saint-Germain vs Chelsea FC

Lepiej dysponowani gospodarze dopięli swego w 39. minucie. Z dwudziestu pięciu metrów z rzutu wolnego przymierzył Ibrahimović. Piłka odbiła się od jednego z zawodników stojących w murze i wpadła do siatki obok bezradnego Courtoisa. Tuż przed końcem pierwszej części gry do remisu doprowadził John Obi Mikel. Z rzutu rożnego na krótki słupek dośrodkował Willian, zagranie przedłużył Diego Costa, a do siatki z pięciu metrów trafił John Obi Mikel.

Paris Saint-Germain vs Chelsea FCPo przerwie znakomitą okazję zmarnował Costa. Snajper The Blues po prostopadłym podaniu Williana stanął „oko w oko” z bramkarzem miejscowych, który zdołał obronić strzał Hiszpana. W odpowiedzi z ostrego kąta przymierzył Ibra, ale Szweda zatrzymał Courtois. W 61. minucie ponownie musiał wykazać się Belg. 23-latek sparował na rzut rożny strzał Lucasa z szesnastu metrów. Kolejne minuty obfitowały jedynie w żółte kartki. Kibice wpadli w euforię w 78. minucie, kiedy to po górnym zagraniu Di Marii Thibauta Courtoisa strzałem z powietrza z pierwszej piłki pokonał rezerwowy Edinson Cavani. Do ostatniego gwizdka sędziego żadna z drużyn nie stworzyła już większego zagrożenia i spotkanie ostatecznie zakończyło się wygraną gospodarzy 2:1.

Nieco bliżej awansu po skromnym zwycięstwie są podopieczni Laurenta Blanca. Rewanż odbędzie się w środę, 9 marca na Stamford Bridge.