Liga Mistrzów. Pogrom przy Łazienkowskiej

Legia Warszawa w znakomitym stylu przypieczętowała awans do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Wojskowi pokonali IFK Mariehamn aż 6:0. Na kolejnym szczeblu rywalizacji zmierzą się z mistrzem Kazachstanu FK Astana.

Jacek Magiera zapowiedział na przedmeczowej konferencji prasowej, że z uwagi na trzybramkową zaliczkę da szansę młodym piłkarzom. Tak też zrobił i do pierwszej jedenastki desygnowani zostali Rafał Makowski i Sebastian Szymański.

Wynik, podobnie jak w pierwszym meczu, otworzył Guilherme. Brazylijczyk już w 6. minucie przymierzył zza pola karnego w samo okienko bramki rywali. Po strzeleniu gola w szyki defensywne Wojskowych wkradło się nieco nerwowości. Goście nie potrafili jednak wykorzystać prostych błędów Legionistów. Fragment przestoju przerwał Krzysztof Mączyński, który próbował zaskoczyć Marca Nordqvista. Reprezentant Polski przeniósł piłkę nad poprzeczką.

Chwilę później było już 2:0. Guilherme dobrze rozegrał akcję z Szymańskim. Ten dośrodkował z prawej strony, a futbolówkę do siatki wbił obrońca Mariehamn Kristian Kojola. Zaledwie trzy minuty zajęło stołecznej drużynie zdobycie kolejnego gola. Michał Kucharczyk otrzymał podanie z głębi pola od Mączyńskiego, urwał się defensorom drużyny przeciwnej i płaskim strzałem pokonał golkipera przyjezdnych.

Pięć minut po przerwie bliski szczęścia był Łukasz Moneta. Po wstrzeleniu piłki z prawej flanki przez Konrada Michalaka pomocnik Wojskowych uderzył z pięciu metrów, ale skuteczną obroną popisał się Nordqvist. Były piłkarz Ruchu Chorzów chwilę później wywalczył rzut karny, który na gola zamienił Kucharczyk. Swojego trafienia szukał Moneta. 23-latek otrzymał podanie od Kaspera Hamalainena w polu karnym. Po raz kolejny nie udało mu się pokonać bramkarza gości – tym razem jego strzał okazał się niecelny.

Szczęścia szukał także Sebastian Szymański. Pomocnik stołecznego klubu zdołał opanować piłkę w szesnastce, ale ta po jego uderzeniu poszybowała w trybuny. Chwilę później ten sam zawodnik cieszył się z trafienia, wykańczając celną główką dośrodkowanie Hamalainena. Wynik widowiska ustalił Konrad Michalak, który przejął futbolówkę po błędzie obrońcy i w sytuacji sam na sam z Nordqvistem nie dał Finowi najmniejszych szans.

W III rundzie eliminacji Legia zmierzy się z kazachskim FK Astana. Pierwszy mecz odbędzie się 26 lipca o godzinie 16.00. Rewanż zostanie rozegrany 2 sierpnia.