Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Vive zremisowało z liderem

Wynikiem 28:28 zakończyło się spotkanie Vive Targów Kielce z niemieckim THW Kiel w ramach rozgrywek grupowych Ligi Mistrzów szczypiornistów. Ten rezultat jest bardzo cenny, gdyż polska drużyna mierzyła się z liderem swojej grupy, w dodatku na wyjeździe.

Oba zespoły już przed tym pojedynkiem były pewne awansu do fazy TOP 16. Kielczanie mieli na koncie 10 punktów, a ich rywale o 4 punkty więcej.

Początek meczu należał do zespołu Vive. Polska drużyna wyszła na skromne prowadzenie i kontrolowała grę. Kiel próbowało odrabiać straty przy pomocy duetu Jicha- Vujin, jednak zespół gości nie pozwolił sobie do końca pierwszej części gry na zaprzepaszczenie przewagi. Kielczanie schodzili na przerwę prowadząc 16:13.

Początek drugiej połowy spotkania to przebudzenie gospodarzy. Niemiecka drużyna wyszła na prowadzenie 20:19. Kolejne minuty to popis gracza Kiel Tofta Hansena. To głównie dzięki niemu THW w pewnym momencie odskoczyło na dystans trzech bramek (25:22). W tym momencie Vive poderwało się do walki. Na 2 minuty przed końcem meczu wynik brzmiał 28:27 dla Kiel. Wtedy akcję rywali zatrzymał Szmal, a do wyrównania doprowadził Michał Jurecki. Po kolejnej obronie Szmala Vive miało jeszcze 15 sekund na rzucenie zwycięskiej bramki. Tym razem jednak skutecznie zagrała defensywa gospodarzy i spotkanie zakończyło się remisem 28:28.

Po tym meczu THW nadal prowadzi w grupie B. Ma w dorobku 15 punktów. Vive Kielce jest trzecie z dorobkiem 11 punktów.

W ostatniej kolejce spotkań Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych dojdzie do pojedynku polskich drużyn. Ekipa ze Świętokrzyskiego podejmie u siebie czwartą w tabeli Orlen Wisłę Płock.

THW Kiel – Vive Targi Kielce 28:28 (13:16)

Kiel: Sjostrand – Vujin 10, Toft Hansen 6, Jicha 4, Sigurdsson 2, Jallouz 2, Ekberg 2, Wiencek 1, Lauge 1, Sprenger.

Vive Targi Kielce: Losert, Szmal – Jurecki 7, Cupić 5, Strlek 3, Bielecki 3, Aginagalde 3, Chrapkowski 2, Jachlewski 1, Olafsson 1, Lijewski 1, Buntić 1, Rosiński 1, Tkaczyk, Grabarczyk, Zorman.