Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Minimalna porażka Orlenu Wisły

Piłkarze ręczni Orlenu Wisły Płock przegrali na własnym parkiecie z duńskim KIF Kolding w meczu 9. kolejki grupy B Ligi Mistrzów. Mimo porażki drużyna wicemistrzów Polski jest pewna awansu do fazy TOP 16 tych rozgrywek.

Płocczanie przed tym pojedynkiem mieli na koncie 8 punktów i zajmowali czwarte miejsce w 6- zespołowej grupie. Zespół gości do tego spotkania uzbierał 10 oczek i był wiceliderem grupy B. W przypadku zwycięstwa Orlen Wisła mogła zrównać się punktami ze swoim przeciwnikiem.

Mecz od mocnego uderzenia rozpoczął zespół z Danii, który objął prowadzenie 3:0. Gospodarze pierwszą bramkę rzucili dopiero w 10 minucie gry. Po kwadransie na tablicy wyników widniał remis 4:4. W kolejnych minutach spotkania szczypiornistom obu drużyn brakowało skuteczności, Do przerwy lepsi okazali się zawodnicy Kolding. Duńczycy prowadzili po pierwszych 30 minutach 10:8.

Początek drugiej połowy meczu należał do gości, którzy szybko rzucili cztery bramki, tracąc ledwie jedną. Dało im to wysokie prowadzenie 14:9. Sygnał do ataku dał Nafciarzom Michał Lijewski. W dużej mierze dzięki niemu gospodarze zdołali nieco zmniejszyć straty.

Nieco ponad 10 minut przed końcem spotkania dwuminutową karę otrzymał Adam Wiśniewski. Goście grając w przewadze wyszli na prowadzenie 24:19.

Ostatni zryw Wisły nastąpił na 3 minuty przed końcem pojedynku. Zespół z Płocka doprowadził ze stanu 21:26 do 25:26. Na wyrównanie zabrakło już czasu, a trener gości ok. 20 sekund przed końcem poprosił o czas, czym wybił z uderzenia rozpędzonych Nafciarzy.

Przegrana Wisły spowodowała, iż zespół ten nadal zajmuje czwarte miejsce w swojej grupie z dorobkiem 8 punktów. KIF Kolding ma na koncie już 12 punktów i nadal jest drugi w tabeli. Liderem grupy B pozostaje THV Kiel (14 punktów), a trzecią lokatę zajmują Vive Targi Kielce (10 punktów).

W ostatniej kolejce fazy grupowej dojdzie do polskiego pojedynku w grupie B: Wisła podejmie ekipę Vive.

Orlen Wisła Płock- KIF Kolding 25:26 (8:10)
Składy:
Orlen Wisła Płock: Sego, Wichary – Nikcević 3, Wiśniewski, Syprzak 3, Nenadić 4/0, Ghionea 2/0, Lijewski 5, Eklemović 2, Kwiatkowski, Zrnić 5/4, Toromanović 1, Montoro.
KIF Kolding: Hvidt – Karlsson 4, Jorgensen 4, Andersson 2, Hundstrup 5, Rocas 6/1, Laen, Viudes, Spellerberg 5