Liga Mistrzów. Nikolić poprowadził Legię do kolejnej rundy

Legia Warszawa pokonała 2:0 na własnym terenie bośniacki Zrinjski Morstar i awansowała do III rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Oba gole dla zespołu ze stolicy zdobył Nemanja Nikolić.

Legia 3Legioniści przystępowali do meczu w roli faworyta i z minimalną zaliczką trafienia na wyjeździe po remisie 1:1 w Mostarze.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla podopiecznych Besnika Hasiego, Guilherme musiał opuścić boisko z powodu kontuzji już w 15. minucie. Brazylijczyka zastąpił Kasper Hamalainen. Kilkanaście minut później do akcji ofensywnej z lewej strony włączył się Adam Hlousek. Czech dośrodkował prawą nogą w pole karne, gdzie futbolówkę ręką zagrał jeden z defensorów gości. Arbiter wskazał na wapno, a jedenastkę na gola zamienił Nemanja Nikolić.

Legia 2Druga część gry również nie porywała tempem i intensywnością. Dobrą okazję na zdobycie gola zmarnował Jasmin Mesanović, który uderzeniem z woleja zmusił Arkadiusza Malarza do solidnego wysiłku. Zaledwie dwie minuty później dokładnym podaniem do Nikolicia popisał się Hamalainen. Snajper Wojskowych zdołał opanować piłkę po zagraniu Fina, wjechał z nią w szesnastkę i pewnym strzałem pokonał golkipera przyjezdnych.

W kolejnej rundzie Legia zmierzy się ze zwycięzcą pary AS Trencin – Olimpija Lublana.