Liga Mistrzów. MU blisko powrotu do elity; włosko-niemieckie starcie dla Lazio

Mimo słabego początku, piłkarze Manchesteru United są o krok od wywalczenia awansu do tegorocznych zmagań w Lidze Mistrzów. Na trafienie rywali – notabene samobójcze, bo do własnej siatki trafił Michael Carrick – dwukrotnie odpowiedział Memphis Depay. W drugim ciekawym pojedynku Balde Diao Keita zapewnił ekipie Lazio Rzym wygraną nad Bayerem Leverkusen.

Aston Villa Vs Manchester UnitedPo przeciętnym – jak na Manchester United – sezonie 2014/2015 nadszedł czas na powrót do rozgrywek Champions League. Czwarte miejsce na koniec Premier League, choć nie satysfakcjonuje kibiców klubu, wystarczyło do występu w eliminacjach najważniejszych piłkarskich rozgrywek w Europie. Rywal Czerwonych Diabłów wyrzucił już zapewne z pamięci porażkę w Lidze Europejskiej ze Śląskiem Wrocław, a teraz stanął przed zdecydowanie większym wyzwaniem. Jakikolwiek bowiem inny wynik, niż wysoka wygrana gospodarzy na Old Trafford, byłby sporą niespodzianką.

Manchester United vs Club BruggeBohaterem ekipy z czerwonej części Manchesteru okazał się sprowadzony w letnim oknie transferowym Memphis Depay, który nie dość, że ośmieszył obrońców rywali, to jeszcze dwukrotnie precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Wcześniej dość nieszczęśliwą interwencją we własnym polu karnym „popisał się” Michael Carrick, który zaskoczył wysuniętego przed linię bramkową Sergio Romero. W drugiej połowie podopieczni Louisa van Gaala ustalili wynik meczu dopiero w doliczonym czasie gry. Doskonałą centrę Depaya na gola zamienił wprowadzony po przerwie Marouane Fellaini, a United przed rewanżem wypracowali sobie dwubramkową zaliczkę (3:1).

Lazio vs Bayer LeverkusenNiemniejsze emocje towarzyszyły włosko-niemieckiemu starciu, w którym naprzeciwko siebie stanęły zespoły Lazio Rzym i Bayeru Leverkusen. Na słupek autorstwa Larsa Bendera podobnym zagraniem odpowiedział Miroslav Klose. Bliski trafienia był Hakan Calhanoglu, który przy próbie lobu z połowy boiska nieznacznie się pomylił. W 77. minucie minimalne zwycięstwo rzymianom zapewnił gol Balde Diao Keity. Doskonała szarża 20-latka i uderzenie po długim słupku sprawiło, że z boiska piłkarze obu drużyn schodzili przy wyniku 1:0 dla Lazio.

Polskie akcenty miały miejsce w spotkaniu FK Astany z APOEL-em Nikozja. Z ławki rezerwowych cypryjskiej ekipy na murawę weszli Mateusz Piątkowski i Semir Stilić. Cały mecz na środku defensywy rozegrał zaś Inaki Astiz. Nie pomogło to gościom, którzy ulegli kazachskiemu zespołowi 0:1.