Liga Mistrzów. Minimalna zaliczka Sevilli przed rewanżem

Sevilla FC pokonała na własnym boisku Leicester City 2:1 w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gole dla gospodarzy zdobyli Pablo Sarabia i Joaquin Correa. Rozmiary porażki zmniejszył Jamie Vardy.

W Champions League Leicester radzi sobie znacznie lepiej niż w Premier League. Mistrzowie Anglii wygrali swoją grupę z przewagą dwóch punktów nad drugim w tabeli FC Porto. Z kolei na krajowym podwórku odnotowali aż pięć porażek z rzędu i zajmują raptem 17. miejsce.

W bieżącym sezonie zdecydowanie lepiej prezentuje się Sevilla, która po 23 kolejkach Primera Division plasuje się na trzecim miejscu, zaś walkę w fazie grupowej Ligi Mistrzów zakończyła tuż za wielkim Juventusem.

Od samego początku dominowała Sevilla, która dość spokojnie rozgrywała piłkę. Bardziej doświadczeni Andaluzyjczycy cierpliwie czekali na błąd gości. W 6. minucie nieporozumienie między Kasperem Schmeichelem a Christianem Fuchsem mogło zakończyć się bramką samobójczą. Zawodnicy Claudio Ranieriego w porę opanowali jednak sytuację. Chwilę później rzut karny sprokurował Wes Morgan. Do piłki podszedł młodziutki Joaquin Correa i nie wykorzystał znakomitej okazji do strzelenia gola. Kasper Schmeichel obronił!

Z biegiem czasu gra mistrzów Anglii znacznie się poprawiła, lecz nadal nie potrafili oni stworzyć żadnej groźnej akcji pod bramką Sergio Rico. W 25. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Sergio Escudero dośrodkował z lewego skrzydła na głowę Pablo Sarabii, a ten pokonał golkipera gości. Wywalczona bramka dodała skrzydeł Andaluzyjczykom, którzy coraz częściej zaglądali na połowę Leicester.

Po przerwie znacznie lepiej zaczęli prezentować się piłkarze Leicester. Ponownie jednak to Sevilla była bliższa zdobycia gola. Futbolówka odbiła się od słupka bramki Kaspera Schmeichela. W 62. minucie miejscowi powiększyli przewagę. Po indywidualnej akcji Stevan Jovetić podał do Joaquina Correi, a argentyński snajper zrehabilitował się za niewykorzystany rzut karny. 2:0!

Waleczne Lisy grały tym razem do końca, co przyniosło skutek w 73. minucie. Danny Drinkwater zacentrował w pole karne Sevilli, do piłki dopadł Jamie Vardy i strzelił gola dającego Anglikom nadzieję na dobry rezultat w dwumeczu. W końcówce emocje znacznie wzrosły, ale kolejnych bramek się nie doczekaliśmy.

Rewanż odbędzie się 14 marca na King Power Stadium.