Liga Mistrzów. Legia na remis, ale w lepszej sytuacji przed rewanżem

Legia Warszawa zremisowała na wyjeździe 1:1 ze Zrinjskim Mostar w II rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów. Wojskowi prowadzili po golu Nemanji Nikolicia, a do remisu doprowadził Matija Katanec. Rewanż odbędzie się 19 lipca w Warszawie.

Legia Warszawa – po zdobyciu mistrzostwa Polski – przystąpiła do eliminacji Champions League. Piłkarze ze stolicy bój o awans do tych elitarnych rozgrywek rozpoczęli od drugiej rundy, w której los skojarzył ich z mistrzem Bośni i Hercegowiny – Zrinjskim Mostar.

Zrinjski Mostar vs Legia WarsawWojskowi od początku prowadzili grę i częściej utrzymywali się przy piłce. W 10. minucie Adam Hlousek dobrze zagrał do Nemanji Nikolicia. Węgier, będąc w szesnastce, zbyt długo składał się do strzału i ostatecznie został zablokowany. Legia nie potrafiła wykorzystać swojej przewagi, a gospodarze nie byli w stanie zagrozić podopiecznym Besnika Hasiego, w efekcie czego kibice nie mieli czym zachwycać się w pierwszych czterdziestu pięciu minutach.

Chwilę po wznowieniu gry prowadzenie Legii dał Nikolić. Thibault Moulin obsłużył snajpera Wojskowych prostopadłym podaniem, a ten nie dał najmniejszych szans Daliborowi Koziciowi i umieścił futbolówkę w siatce. Warszawianie nie cieszyli się zbyt długo, bo już w 57. minucie do remisu doprowadził Matija Katanec. Obrońca Zrinjskiego pokonał Radosława Cierzniaka celną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Okazję na drugie trafienie miał Nikolić, jednak jego uderzenie głową z największym trudem zdołał obronić Kozić. Wyrównujący gol zmienił obraz meczu. Widowisko stało się bardziej wyrównane, a miejscowi chętniej podejmowali próby ataku. Żadna z drużyn nie potrafiła już jednak przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Rewanż odbędzie się 19 lipca na Stadionie przy ulicy Łazienkowskiej 3.