Liga Mistrzów. Krychowiak nie zatrzymał Juventusu, faworyci wygrywają zgodnie z planem

Dzisiejsze mecze 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów tym razem nie przyniosły większych niespodzianek. Swoje spotkania zgodnie wygrywali faworyci, wśród których najlepsze wrażenie sprawił Juventus Turyn, wygrywając przed własną publicznością z Sevillą 2:0.

Juventus CF vs Sevilla FCStara Dama właściwie bez większych problemów poradziła sobie z triumfatorem ostatniej edycji Ligi Europejskiej, od początku do końca zdecydowanie kontrolując boiskowe wydarzenia. Gole Alvaro Moraty oraz Simone Zazy sprawiły z kolei, że mistrzowie Włoch z sześcioma oczkami na koncie pewnie przewodzą w tabeli grupy D. W wygranej podopiecznym Massimiliano Allegriego nie przeszkodził Grzegorz Krychowiak. Defensywny pomocnik Andaluzyjczyków co prawda rozegrał pełne 90. minut, ale nie wyróżnił się niczym szczególnym i był jednym z najsłabszych aktorów środowego widowiska.

Borussia Moenchengladbach vs Manchester CityWażny komplet punktów zainkasował Manchester City, który po porażce z Juventusem (1:2) tym razem w dramatycznych okolicznościach pokonał na wyjeździe Borussię Moenchengladbach 2:1. Zawodnicy Manuela Pellegriniego wprawdzie przegrywali do 65. minuty po bramce Larsa Stindla, jednak samobójcze trafienie Andreasa Christensena oraz skutecznie egzekwowany rzut karny przez Sergio Aguero w doliczonym czasie gry dały im niezwykle cenne zwycięstwo.

Malmo FF vs Real MadridZ trzech oczek cieszyli się również piłkarze Paris Saint-Germain, Manchesteru United i Realu Madryt. Ci ostatni uporali się ze szwedzkim Malmoe FF 2:0, a bohaterem spotkania okazał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk zdobył obie bramki dla swojego zespołu, dzięki czemu dobił do granicy 500 strzelonych goli w zawodowej karierze. Rozczarowało natomiast Atletico Madryt, które dość niespodziewanie uległo na własnym stadionie Benfice Lizbona 1:2.