Liga Mistrzów. Korzystny wynik Piasta na wyjeździe

Piast Gliwice zremisował na wyjeździe z BATE Borysów 1:1 w meczu 1. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów. Polski zespół prowadził do przerwy za sprawą Piotra Parzyszka. W drugiej połowie remis uratował gospodarzom Stanisław Dragun.

Po raz 28. mistrz Polski rozpoczyna walkę o Champions League. Ostatnim zespołem, który zdołał awansować, była Legia Warszawa. Teraz Wojskowi przegrali tytuł z Piastem Gliwice. Dlatego to podopieczni Waldemara Fornalika stanęli przed szansą, by zapisać się na kartach historii polskiego futbolu.

Mistrzowie Polski już na początku wysłali czytelny sygnał, że nie zamierzają łatwo ulegać faworyzowanym rywalom. Najpierw spod opieki obrońców urwał się Jakub Czerwiński. Stoper chybił w bardzo dobrej okazji. Już chwilę później niewiele zabrakło, a wymarzoną okazję miałby Jorge Felix. Wreszcie na uderzenie z dystansu zdecydował się Patryk Dziczek. Do boku piłkę odbił golkiper BATE.

Jeszcze przed przerwą goście dopięli swego. Podanie na skrzydło otrzymał Joel Valencia. Zagrał do środka, gdzie strzelał Felix. Golkiper obronił, jednak przy dobitce Piotra Parzyszka nie miał już nic do powiedzenia.

W drugiej połowie z boiska powinien wylecieć Patryk Dziczek. Wdał się w niepotrzebny drybling. Stracił futbolówkę przed polem karnym i musiał ratować się faulem. Arbiter oszczędził pomocnika i nie pokazał mu drugiej żółtej kartki. BATE powoli łapało rytm. Wreszcie na płaskie dośrodkowanie z prawej strony zdecydował się Igor Stasiewicz. W szesnastce na piłkę czyhał już Stanisław Dragun i to on doprowadził do wyrównania.

Chwilę przed końcem obie drużyny miały jeszcze swoje szanse. Gdy rykoszet pomógł przy uderzeniu Mikkela Kirkeskova, na wysokości zadania stanął Anton Cziczkan. W ostatniej akcji meczu golkiper Piasta musiał ratować zespół. Zrobił to dość szczęśliwie i futbolówka minęła słupek bramki. W międzyczasie z boiska wyleciał Dragun. Białorusin brzydko potraktował rywala, co nie uległo uwadze arbitra.