Liga Mistrzów. Juventus w finale! Dokonali niemożliwego!

Juventus Turyn dokonał rzeczy niemal niemożliwej – awansował do wielkiego finału Champions League. Skazywana z góry na porażkę Stara Dama wywalczyła na Santiago Bernabeu remis 1:1, który wystarczył jej do triumfu w dwumeczu. Bramki zdobywali Cristiano Ronaldo i były gracz Królewskich Alvaro Morata.

Na konferencji prasowej trener Juventusu – Massimiliano Allegri – stwierdził, że gra na 0:0 z Realem to samobójstwo. W tych słowach zawarł dużo prawdy. O tym, że o losach pucharu może zadecydować kilkadziesiąt sekund w zeszłym sezonie przekonało się Atletico, które przegrało z Królewskimi w wielkim finale.

Real szybko chciał odrobić straty. Bliski szczęścia już w 1. minucie był Gareth Bale, który główkował ponad poprzeczką. Dobrą okazję zmarnował powracający do pierwszego składu Karim Benzema. Francuz miał przed sobą jedynie Gianluigiego Buffona, ale fatalnie przestrzelił. Swojej szansy szukał także Cristiano Ronaldo. Jego próba z rzutu wolnego nie przyniosła jednak skutku. Piłka zatrzymała się zaledwie na górnej siatce.

Królewscy osiągnęli cel w 23. minucie. Po faulu Giorgio Chielliniego na Jamesie Rodriguezie arbiter wskazał na wapno. Jedenastkę na bramkę pewnym strzałem zamienił CR7. Real cały czas nacierał. Swoje szanse marnowali Ronaldo i trzykrotnie Benzema. Pierwszą część gry Los Blancos zakończyli prowadząc 1:0.

Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli goście. Paul Pogba fantastycznie zachował się w szesnastce dogrywając do Alvaro Moraty, a ten uderzył w środek bramki. Jego próba okazała się na tyle skuteczna, że piłka po rękach Ikera Casillasa wpadła do siatki.

W odpowiedzi wspaniałą okazję do zdobycia gola miał Bale. Skrzydłowy Realu nie trafił jednak z zaledwie sześciu metrów po dośrodkowaniu Marcelo. Stara Dama szukała swojej szansy. W 70. minucie Arturo Vidal dostrzegł Claudio Marchisio. Włoch zdołał oddać płaski strzał na bramkę Królewskich, jednak kapitalną interwencją popisał się golkiper gospodarzy. Bianconeri nie zamierzali się jedynie bronić. Swoją okazję miał także rezerwowy Fernando Llorente, ale trafił jedynie w Casillasa.

Juventus Turyn awansował do wielkiego finału w Berlinie, gdzie czeka na nich FC Barcelona. Spotkanie odbędzie się 6 czerwca.