Liga Mistrzów. Juve bliżej finału, Real cieniem drużyny sprzed roku

Juventus Turyn pokonał na własnym stadionie Real Madryt 2:1 w pierwszym półfinałowym spotkaniu Champions League. Bramki dla Bianconerich zdobyli wychowanek Królewskich  Alvaro Morata oraz niezawodny Carlos Tevez. Trafienie dla obrońców tytułu zaliczył Cristiano Ronaldo.

Juventus już przed losowaniem został skazany na porażkę. Teoretycznie najsłabszy klub z grona półfinalistów ma jednak mocny zespół i może napsuć krwi faworytom. Tym bardziej, że piłkarze z Turynu są głodni sukcesu w Europie. Dzisiaj na ich drodze stanął gigant i ubiegłoroczny triumfator z Madrytu.

Niespodziewanie już w 9. minucie prowadzenie objęli skazani na porażkę gospodarze. Z około czternastu metrów uderzył Carlos Tevez. Iker Casillas odbił piłkę, ale ta trafiła pod nogi Alvaro Moraty. Hiszpan nie miał najmniejszych roblemów z pokonaniem golkipera Królewskich z niewielkiej odległości. W odpowiedzi dobry strzał z dystansu oddał Toni Kroos. Gianluigi Buffon z największym trudem sparował futbolówkę na rzut rożny.

Szczęścia szukał także Cristiano Ronaldo. W 24. minucie Portugalczyk chybił w sytuacji sam na sam z Buffonem, jednak chwilę później osiągnął zamierzony cel i doprowadził do wyrównania. Przytomnym zagraniem w pole karne popisał się James Rodriguez, a CR7 dopełnił tylko formalności. W końcówce pierwszej części gry przed szansą na zdobycie gola stanął już sam Kolumbijczyk. James główkował z zaledwie czterech metrów. Piłka na jego nieszczęście zatrzymała się nie w siatce, ale na poprzeczce.

Druga połowa rozpoczęła się spokojnie. Emocje przyszły w 58. minucie, kiedy to Daniel Carvajal faulował we własnej szesnastce. Arbiter bez wahania wskazał na wapno, a jedenastkę na bramkę zamienił Tevez. Po trafieniu Argentyńczyka mecz nie porywał kibiców na Juventus Stadium. W 74. minucie potężnie z dystansu huknął Toni Kroos, ale piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką.

Tuż przed końcowym gwizdkiem dwie dobre okazje do podwyższenia wyniku miał rezerwowy Fernando Llorente. Najpierw minął Casillasa, ale z ostrego kąta nie zdołał oddać strzału, a jego zagranie nie doszło do adresata. Kilka chwil później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nie zdołał pokonać bramkarza Los Blancos.

Królewscy zaprezentowali bardzo słaba formę, czym zdecydowanie ułatwili sukces Starej Damie. Rewanż odbędzie się 13 maja na Estadio Santiago Bernabeu.