Liga Mistrzów. Jeden cud wystarczy, Juve w półfinale

Juventus Turyn awansował do najlepszej czwórki Champions League. Mistrzowie Włoch nie dali się stłamsić Barcelonie na Camp Nou. Wywalczyli bezbramkowy remis, który dał im przepustkę do półfinału.

Katalończycy, podobnie jak w Paryżu, nie spisali się zbyt dobrze na terenie Juventusu. Stara Dama zasłużenie wygrała aż 3:0. Kibice Blaugrany spodziewali się jednak kolejnej cudownej „remontady” w wykonaniu ich ulubieńców. O bramki jak zawsze miało zadbać trio MSN, ale kluczową wiadomością dla sympatyków Barcy był z pewnością powrót Sergio Busquetsa. Hiszpański pomocnik nie zagrał na Juventus Stadium z powodu zawieszenia za nadmiar żółtych kartek.

Stara Dama nie zamierzała bronić zaliczki z pierwszego meczu i ustawiać „autobusu” przed własną bramką. Włosi od pierwszej minuty grali wysokim pressingiem, od czasu do czasu pozwalając gospodarzom na przedostanie się w okolice własnego pola karnego. Dobrą okazję do zdobycia gola miał Gonzalo Higuain. Argentyńczyk skorzystał na błędzie jednego z defensorów miejscowych, ale piłka po strzale ze skraju szesnastki poszybowała ponad poprzeczką. W odpowiedzi z około jedenastu metrów nieznacznie obok słupka uderzył Lionel Messi. Gra na Camp Nou toczyła się w szybkim tempie. Po obu stronach brakowało jednak celnych prób.

Po zmianie stron piłkarze obu drużyn prezentowali się podobnie. Potrafili przedrzeć się przez strefę obronną rywali, ale w momencie finalizacji akcji uderzenia okazywały się niezbyt precyzyjne lub zbyt lekkie. W 67. minucie fantastyczną okazję zmarnował Messi. Gwiazdor Barcelony przeniósł futbolówkę nad poprzeczką, mając przed sobą pustą bramkę. Wcześniej błąd popełnił Gianluigi Buffon, który nie zdołał złapać piłki przy dośrodkowaniu.

Z minuty na minutę podopieczni Luisa Enrique atakowali większą liczbą graczy, co otwierało Bianconerim szansę na wyjście szybkim kontratakiem. Nie zmieniło się tylko jedno – źle nastawione celowniki, w konsekwencji czego spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Juventus uzupełnił grono półfinalistów, do którego dostały się także dwa kluby z Madrytu – Real i Atletico – oraz AS Monaco. Losowanie kolejnej fazy odbędzie się 21 kwietnia (najbliższy piątek).