Liga Mistrzów. Hat-trick Ronaldo, Królewscy w półfinale!

Real Madryt wygrał przed własną publicznością z VfL Wolfsburg 3:0 i z nawiązką odrobił straty z pierwszego meczu. Tym samym podopieczni Zinedine’a Zidane’a awansowali do półfinału Ligi Mistrzów. Bohaterem spotkania został Cristiano Ronaldo autor hattricka.

Jeśli ktokolwiek twierdził, że Real po przegranym meczu na Volkswagen-Arena odda awans do półfinału Ligi Mistrzów bez walki, to był w wielkim błędzie. Królewscy, pokrzepieni bardzo dobrym wynikiem w spotkaniu ligowym przeciwko Eibar (4:0), byli gotowi na pierwszą od wielu lat „remontade“. Goście, z Julianem Draxlerem na czele, w ostatni weekend znów zagrali na przeciętnym poziomie w Bundeslidze. Tym razem zremisowali z Mainz 1:1. Do spotkania na Estadio Santiago Bernabeu gospodarze przystąpili z jedną zmianą w podstawowym składzie. Na prawej stronie obrony zagrał Dani Carvajal, który zastąpił Danilo. Po przeciwnej stronie boiska Dieter Hecking desygnował tą samą jedenastkę, która sześć dni temu pokonała u siebie Galacticos 2:0.

Los Blancos od początku rzucili się całą siłą ofensywną na rywala z Niemiec. Atakowali Karim Benzema, Gareth Bale, ale Real Madrid vs Wolfsburgprzede wszystkim Cristiano Ronaldo. Najpierw jednak poprzeczkę obił Sergio Ramos. Marcelo dośrodkował w pole karne na bardzo niskim pułapie i wydawało się, że kapitan stołecznej drużyny nie sięgnie tego podania. 30-letni obrońca zdołał oddać strzał, który mógł zaskoczyć Diego Benaglio. Więcej razy Real nie ostrzegał! Carvajal pognał z akcją lewą stroną, następnie dograł do Ronaldo, a ten dołożył nogę i zniwelował połowę strat. Dosłownie sześćdziesiąt sekund później był już 2:0. Toni Kroos dośrodkował wprost na głowę Ronaldo, a Portugalczyk w pojedynkę odrobił straty z pierwszego meczu.

Po dwóch golach genialnego napastnika gospodarze wycofali się nieco, czyhając na kontrę. Ta sytuacja mogła się zemścić na podopiecznych Zinedine‘a Zidane‘a, albowiem goście czekali na jakiś podryw jednego ze swoich liderów. Znak do ataku dał Luiz Gustavo, który atomowym uderzeniem sprawdził Jesusa Navasa. W 32. minucie boisko na skutek kontuzji musiał opuścić Julian Draxler. W jego miejsce na placu gry pojawił się Max Kruse. Zawodnicy Dietera Heckinga wciąż nie byli w takiej złej sytuacji, albowiem do awansu wystarczała im jedna bramka. Piłkarzom w białych strojach nic niedobrego jednak nie mogło się stać. Królewscy byli zdeterminowani, nakręceni i świetnie wykonywali założenia taktyczne. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach prowadzili 2:0.

Po zmianie stron wciąż znakomicie grał Real, który podobnie, jak w pierwszej części, ruszył na przeciwnika. Wolfsburg mógł się tylko przyglądać i na sekundy stopować napór fantastycznie prezentującego się zespołu ze stolicy Hiszpanii. W 57. minucie Viktor Kassai podyktował rzut wolny dla gospodarzy. Do piłki podszedł nie kto inny, jak CR7. Snajper uderzył minimalnie za nisko, trafiając w mur. Dziesięć minut później z piątego metra, głową strzelał Sergio Ramos. Futbolówka odbiła się od słupka i wpadła w ręce bramkarza.

Real Madrid vs WolfsburgReal Madrid vs Wolfsburg

W odpowiedzi uderzenie Dantego złapał Keylor Navas. Na trzynaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry, na dwudziestym siódmym metrze faulowany był Toni Kroos. To była znakomita okazja dla Ronaldo. Portugalczyk odliczył dokładnie trzy kroki rozbiegu, stanął niczym posąg, wpatrując się jedynie w bramkę stojącego w niej Diego Benaglio. Po chwili Estadio Santiago Bernabeu wybuchło z radości. CR7 znalazł lukę w murze i zdobył gola, zaliczając tym samym hat-tricka. Los Blancos do końca meczu świetnie się bronili, a przy tym wyprowadzali bardzo groźne kontry. Wilki próbowały się „odgryźć“, ale w żadnej z akcji nie zagrozili bramce dobrze dysponowanego dziś golkipera Królewskich.

Udana „remontada“ dała Realowi awans do półfinału Ligi Mistrzów. Zespół ze stolicy Hiszpanii w najlepszej czwórce rozgrywek zagra po raz szósty z rzędu, dzięki czemu wyrównał rekord Barcelony.