Liga Mistrzów. Dwa gole Milika; trafienie „Lewego”; „Krycha” w pierwszym składzie

Udany wieczór na otwarcie fazy grupowej Ligi Mistrzów zanotowali Polacy. Arkadiusz Milik zdobył dwa gole w meczu z Dynamem Kijów (2:1 dla Napoli; Piotr Zieliński grał od 62. minuty), Robert Lewandowski trafił dla Bayernu (5:0 z FK Rostów), a od pierwszej minuty na boisku pojawił się Grzegorz Krychowiak.

Grupa A

Wynik szlagierowego spotkania w Paryżu szybko otworzył Edinson Cavani. Urugwajczyk trafił do siatki już w 43. sekundzie. Piłkę w pole karne z prawej flanki wrzucił Serge Aurier, a Urugwajczyk celną główką pokonał Davida Ospinę. Do remisu w 78. minucie doprowadził Alexis Sanchez, który dobił strzał Alexa Iwobiego. Spotkanie gigantów na dzień dobry zakończyło się podziałem punktów.

Taki sam wynik padł w rozgrywanym w ty samym czasie meczu w Bazylei. Gospodarze przegrywali od 45. minuty, kiedy to do siatki trafił Jonathan Cafu, ale zdołali doprowadzić do remisu na dziesięć minut przed końcem.

***

Paris Saint-Germain – Arsenal Londyn 1:1 (1:0)
Edinson Cavani 1’ – Alexis Sanchez 78’

Czerwone kartki: Marco Verratti 90+4’ (PSG) oraz Olivier Giroud 90+3’ (Arsenal)

FC Basel – Łudogorec Razgrad 1:1 (0:1)
Renato Steffen 80’ – Jonathan Cafu 45’

Grupa B

Znakomity występ w barwach Napoli zanotował Arkadiusz Milik, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Od 26. minuty po golu Denisa Garmasha prowadzili gospodarze, jednak dwa trafienia Polaka dały zwycięstwo neapolitańczykom zwycięstwo. Oba gole Milik zdobył po strzałach głową z niewielkiej odległości.

Bardzo długo zanosiło się na zwycięstwo Benfiki. Portugalczycy prowadzili od 12. minuty po trafieniu Franco Emanuela Cerviego, ale w doliczonym czasie gry pełnej puli pozbawił ich Anderson Talisca.

***

Dynamo Kijów – SSC Napoli 1:2 (1:2)
Denis Garmash 26’ – Arkadiusz Milik 36’ 45+2’

Czerwona kartka: Sergiej Sydorczuk 68’ (Dynamo Kijów)

SL Benfica – Besiktas JK 1:1 (1:0)
Franco Emanuel Cervi 12’ – Anderson Talisca 90+3’

Grupa C

Zgodnie z oczekiwaniami swojego rywala rozgromiła dzisiaj Barcelona. Celtic był jedynie tłem dla Katalończyków. Rezultat już w 3. minucie meczu otworzył Lionel Messi. Gwiazdor Barcy silnym strzałem z narożnika pola bramkowego pewnie umieścił piłkę w siatce. Szansę na doprowadzenie do remisu w 24. minucie zmarnował Moussa Dembele, a że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić wie już każdy fan futbolu. Do przerwy jeszcze raz trafił Messi i gopodarze schodzili do szatni z dwubramkową zaliczką. Po powrocie podopieczni Luisa Enrique potrzebowali zaledwie pięciu minut na zdobycie kolejnego gola. Tym razem bezpośrednio z rzutu wolnego przymierzył Neymar. W 59. i 60. minucie Barca totalnie znokautowała przyjezdnych. Najpierw potężnie z około trzynastu metrów uderzył Andres Iniesta, a następnie hattricka ustrzelił Messi. Kwadrans przed końcem swoje trzy grosze dorzucił jeszcze Luis Suarez. Urugwajczyk nie poprzestał na jednym trafieniu i w 88. minucie ustalił wynik na 7:0.

Spotkanie Manchesteru City z Borussią Moenchengladbach zostało przełożone z powodu obfitych opadów deszczu.

***

FC Barcelona – Celtic Glasgow 7:0 (2:0)
Lionel Messi 3’ 27’ 60’ Neymar 50’ Andres Iniesta 59’ Luis Suarez 75’

Manchester City – Borussia Moenchengladbach – mecz przełożony

Grupa D

Przed meczem Bayernu z Rostowem wszyscy zadawali sobie tylko jedno pytanie: jak wysoko wygrają gospodarze. Odpowiedź brzmi: 5:0. Jako pierwszy do siatki z rzutu karnego trafił Robert Lewandowski. Tuż przed przerwą strzałem z około jedenastu metrów na 2:0 podwyższył Thomas Mueller. Po zmianie stron dorobek monachijczyków podwoił Joshua Kimmich. Niemiec najpierw trafił do siatki z niewielkiej odległości atakując na wślizgu dośrodkowaną ze skrzydła futbolówkę, a następnie popisał się celną główką z pięciu metrów. Wynik meczu tuż przed tuż przed końcowym gwizdkiem ustalił Juan Bernat.

Trzy punkty zgarnęła także banda Smeone. Zwycięstwo Los Colchoneros w 43. minucie zapewnił Saul Niguez. Hiszpan najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym rywali i celnie przymierzył z piętnastego metra. Chwilę później szansę na doprowadzenie do remisu miał Andres Guardado, ale Meksykanin nie wykorzystał rzutu karnego i PSV musiało uznać wyższość rywali.