Liga Mistrzów. Gol Milika; epizod Krychowiaka

Arkadiusz Milik zdobył gola z rzutu karnego, a jego Napoli wygrało na własnym terenie z Benficą Lizbona 4:2. Dziesięciominutowy występ w barwach Paris SaintGermain zaliczył Grzegorz Krychowiak. Mistrzowie Francji odprawili z kwitkiem Ludogorec Razgrad (3:1). W szlagierze wieczoru Atletico Madryt pokonało przed własną publicznością Bayern Monachium 1:0.

Grupa A

Zgodnie z planem w grupie A po trzy oczka do swoich kont dorzucili piłkarze Arsenalu Londyn i Paris Saint-Germain. Londyńczycy pokonali FC Basel 2:0. Dwa gole zdobył Theo Walcott. Skrzydłowy Kanonierów najpierw pokonał Tomasa Vaclika główką, a następnie odważnie wbiegł w szesnastkę i płaskim strzałem na długi słupek umieścił piłkę w siatce. Przy obu trafieniach Anglikowi asystował Alexis Sanchez.

Swoje zadanie wykonali także podopieczni Unaia Emery’ego, choć Ludogorec Razgrad postawił niemały opór. Prowadzenie, po uderzeniu z rzutu wolnego Natanaela, niespodziewanie objęli gospodarze. Po dwudziestu pięciu minutach PFC Ludogorets Razgrad vs Paris Saint-Germainwszystko wróciło już do normy. Paryżanie przeważali, a do siatki trafił Blaise Matuidi. Francuz bez problemu umieścił futbolówkę w siatce z sześciu metrów po dograniu Marco Verrattiego. Po przerwie prowadzenie gościom dał Edinson Cavani, który celną główką nie dał golkiperowi miejscowych większych szans na skuteczną interwencję. Zaledwie kilka minut później arbiter podyktował jedenastkę za faul Thiago Motty, ale Alphonse Areola obronił uderzenie Cosmina Motiego. Futbol po raz kolejny potwierdził, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i kilkadziesiąt sekund później rezultat meczu na 3:1 ustalił Cavani. Snajper PSG uderzeniem pod poprzeczkę z pięciu metrów wykończył akcję Lucasa Moury. W drużynie mistrza Francji w 80. minucie na boisku pojawił się Grzegorz Krychowiak.

Faworyci grupy A – PSG i Arsenal – z dorobkiem czterech oczek zajmują dwa pierwsze miejsca w tabeli. Ludogorec i Basel mają na koncie po jednym punkcie.

***

Arsenal Londyn – FC Basel 2:0 (2:0)
Theo Walcott 7’ 26’

Ludogorec Razgrad – Paris Saint-Germain 1:3 (1:1)
Natanael 16’ – Blaise Matuidi 41’ Edinson Cavani 55’ 60’

Grupa B

Aż sześć bramek zobaczyli dzisiaj kibice w Neapolu. W 20. minucie Benficę napoczął Marek Hamsik. Kapitan SSC Napoli vs SL Benficaneapolitańczyków dał prowadzenie swojej ekipie uderzeniem głową po centrze z rzutu rożnego. Po zmianie stron z dobrej strony pokazał się Dries Mertens. Belg wpisał się na listę strzelców po pięknym uderzeniu z rzutu wolnego. Trzy minuty później rzut karny pewnie wykorzystał Arkadiusz Milik. Polak zaliczył asystę przy kolejnym trafieniu, kiedy to zgrał piłkę do Mertensa, a ten z najbliższej odległości skierował ją do siatki. Benfica odpowiedziała dwoma trafieniami. W sytuacji sam na sam lepszy od Pepe Reiny okazał się Goncalo Guedes, a w końcówce spod opieki obrońców uwolnił się Eduardo Salvio, który mocnym strzałem z pięciu metrów pokonał golkipera gospodarzy.

W Stambule fani mistrza Turcji cieszyli się w 29. minucie z fantastycznego trafienia Ricardo Quaresmy z rzutu wolnego. Nie doczekali się jednak zwycięstwa, bo w 65. minucie do remisu celną główką po centrze z prawej strony popisał się Viktor Tsygankov.

Samodzielnym liderem grupy B jest Napoli, które wygrało oba dotychczasowe spotkania. Drugie miejsce z dwoma punktami zajmuje Besiktas, a po jednym oczku mają Dynamo i Benfica.

***

SSC Napoli – Benfica Lizbona 4:2 (1:0)
Marek Hamsik 20’ Dries Mertens 51’ 58’ Arkadiusz Milik 54’(k.) – Goncalo Guedes 71’ Eduardo Salvio 87’

Besiktas JK – Dynamo Kijów 1:1 (1:0)
Ricardo Quaresma 29’ – Viktor Tsygankov 65’

Grupa C

Nikt nie spodziewał się, że Manchester City potknie się w Glasgow, ale to drużyna Pepa Guardioli musiała gonić wynik aż trzy razy. Prowadzenie gospodarzom już w 3. minucie dał Moussa Dembele, który po kombinacyjnie rozegranym rzucie Celtic Glasgow vs Manchester Citywolnym pokonał Claudio Bravo efektownym szczupakiem. Do remisu doprowadził Fernandinho. Brazylijczyk w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i pewnym uderzeniem z około jedenastu metrów wpakował futbolówkę do bramki. Kilka minut później samobójczego gola na 2:1 dla Szkotów zdobył Raheem Sterling. Skrzydłowy City szybko się jednak zrehabilitował. W 28. minucie ograł w polu karnym ostatniego z obrońców, a potem płaskim strzałem pokonał bramkarza rywali. Tuż po przerwie efektowną przewrotką Claudio Bravo po raz drugi do kapitulacji zmusił Dembele. Wynik meczu ustalił Duran Nolito, który dobił piłkę odbitą przez golkipera Celtiku po próbie Sterlinga.

W Moenchengladbach w pierwszej połowie niespodziewanie górą byli miejscowi. Prowadzenie Źrebakom dał Thorgan Hazard. Belg dostał futbolówkę jak na tacy i na pełnym biegu skutecznie wykończył akcję swojego zespołu, umieszczając piłkę w siatce mocnym strzałem z pięciu metrów. Po zmianie stron do pracy wzięła się już jednak Barcelona. Najpierw do remisu doprowadził Arda Turan, a trzy punkty Dumie Katalonii zapewnił Gerard Pique.

Grupie C przewodzi Barcelona (sześć oczek). Dwa punkty za plecami Dumy Katalonii znajduje się Manchester City. Na trzecim miejscu plasuje się Celtic, a tuż za nim Borussia Moenchengladbach.

***

Celtic Glasgow – Manchester City 3:3 (2:2)
Moussa Dembele 3’ 47’ Raheem Sterling 20’(sam.) – Fernandinho 12’ Raheem Sterling 28’ Nolito 55’

Borussia Moenchengladbach – FC Barcelona 1:2 (1:0)
Thorgan Hazard 34’ – Arda Turan 65’ Gerard Pique 74’

Grupa D

Atletico - BayernBayern Monachium nie zdołał zrewanżować się ekipie Diego Simeone za półfinałową porażkę w zeszłym sezonie. Zwycięstwo Los Colchoneros zapewnił Yannick Carrasco. W 35. minucie Belg strzałem od słupka zza szesnastki pokonał Manuela Neuera. Sześć minut przed końcem rzut karny zmarnował Antoine Griezmann, który trafił w poprzeczkę. 90. minut w zespole gości rozegrał Robert Lewandowski.

Z pierwszych bramek i punktów w Lidze Mistrzów cieszyli się dzisiaj w Rostowie. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Dmitri Poloz. Dla mistrzów Holandii trafiali Davy Propper i Luuk de Jong. Pierwszy z nich zmarnował też jedenastkę przy stanie 2:2.

Atletico z kompletem zwycięstw jest liderem grupy D. Trzy oczka na koncie ma Bayern, a po jednym PSV i Rostów.