Liga Mistrzów. City nie pozostawiło złudzeń, rewanż formalnością

Piłkarze Manchesteru City wygrali wyjazdowe spotkanie z Dynamem Kijów 3:1 i mogą być niemal pewni awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. W wyjściowej jedenastce gospodarzy wyszedł Łukasz Teodorczyk. Polak został zmieniony po przerwie, a jego miejsce zajął Junior Moraes.

City przed meczem z Dynamem notowało fatalną passę. The Citizens przegrali dwa spotkania z rzędu w Premier League oraz odpadli z Pucharu Anglii, gdzie ich „drugi garnitur” został rozgromiony przez londyńską Chelsea (5:1). W zupełnie innych nastrojach do spotkania podchodzili podopieczni Serhija Rebrowa. W ukraińskiej Premier Liha stołeczna drużyna wygrała pięć spotkań z rzędu. Dzisiejsi rywale spotkali się ze sobą w 2011 roku w meczu 1/8 finału Ligi Europejskiej. Wtedy zwycięsko z rywalizacji wyszli Ukraińcy.

Dynamo Kyiv vs Manchester CityJuż w 4. minucie Dynamo zagroziło bramce Joe Harta. Z ostrego kąta strzelał Andrij Jarmołenko, ale dobrze ustawiony był angielski bramkarz, który sparował piłkę na poprzeczkę. W 9. minucie na akcję gospodarzy chciał odpowiedzieć Yaya Toure. Jego uderzenie bez najmniejszego problemu złapał Ołeksandr Szowkowski. Na stadionie w Kijowie trwała wymiana ciosów – następnie z 30 metrów niecelnie próbował Łukasz Teodorczyk.

Jeszcze przed końcem pierwszego kwadransa The Citizens udało się zdobyć bramkę. Z narożnika pola karnego dogrywał David Silva, Toure zgrał piłkę do Sergio Aguero, a pozostawiony bez opieki Argentyńczyk trafił na 1:0. Poirytowani piłkarze Dynama nie mogli pozbierać się po utracie gola i mało brakowało, a Aguero ponownie wpisałby się na listę strzelców. Snajper spudłował jednak w dogodnej okazji.

Dynamo Kyiv vs Manchester CityUkraińcy nie mieli pomysłu, aby zagrozić bramce wicemistrzów Anglii. Na taki rozwój sprawy reagował Rebrow – choć była dopiero 31. minuta, trener miejscowych zdecydował się na wykorzystanie pierwszej zmiany. W miejsce Denisa Garmasza na boisko wszedł Miguel Veloso. Portugalczyk mógł zaliczyć „wejście smoka”, ale jego główkę zablokował obrońca gości. W 35. minucie Aguero chciał odwdzięczyć się Toure za asystę. Iworyjczyk miał piłkę na nodze i kropnął bardzo mocno – znakomicie zachował się tym razem Szowkowski.

Podopieczni Manuela Pellegriniego byli wyraźnie lepsi i ku uciesze fanów z Manchesteru trafili na 2:0. Grający koncertowo Aguero podał w tempo do Raheema Sterlinga. Anglik wypatrzył wbiegającego na drugi słupek Davida Silvę, a ten wpakował futbolówkę do siatki. Po dwóch doliczonych minutach sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę.

Zagrożenia pod bramką Joe Harta nie stwarzał Łukasz Teodorczyk, dlatego nie wyszedł na drugą część spotkania. Za reprezentanta Polski na murawie pojawił się Junior Moraes. W 52. minucie mocno zza pola karnego strzelał Jarmołenko, ale minimalnie chybił. Chwilę później Ukraińcy dopięli swego – Witalij Bujalski po fatalnym błędzie Nicolasa Otamendiego wywalczył kontaktowego gola.

Dynamo Kyiv vs Manchester CityWydawało się, że gospodarze nabiorą wiatru w żagle. The Citizens nie pozwolili jednak na to. W 76. minucie Silva zagrał na piąty metr do Aguero, ale w ostatniej chwili interweniowali obrońcy. Kolejna akcja mogła przynieść wyrównanie. Znów strzelał Bujalski, a końcami palców piłkę sparował golkiper gości. W 82. minucie znakomicie do Toure podawał Sterling, jednak Iworyjczyk fatalnie spudłował. Przed upływem regulaminowego czasu gry ten sam zawodnik poradził sobie zdecydowanie lepiej i próbą zza pola karnego ustalił wynik na 3:1 dla Manchesteru City.

Sprawa awansu została niemal rozstrzygnięta. Rewanż na Etihad Stadium za trzy tygodnie – 15 marca.