Liga Mistrzów. Chelsea znokautowana

W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Champions League Paris Saint- Germain pokonało na własnym stadionie Chelsea Londyn 3:1. Ozdobą meczu była fenomenalna bramka Javiera Pastore.

W Paryżu spotkał się lider ligi francuskiej oraz druga drużyna Premier League.
Gospodarze objęli prowadzenie już w 3 minucie – Matuidi z lewej strony wrzucił piłkę w pole karne, defensor Chelsea wybił ją zbyt lekko i w dodatku wprost do Lavezziego, który futbolówkę przyjął i świetnym strzałem pod poprzeczkę pokonał Petra Cecha. W 26 minucie Thiago Silva sfaulował w polu karnym Oscara. Rzut karny dla Chelsea! Do piłki podszedł Hazard, który pewnym uderzeniem zdobył bramkę dla The Blues. W 61 minucie David Luiz po dośrodkowaniu Thiago Motty i zamieszaniu w polu karnym wpakował piłkę do własnej bramki. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Javier Pastore, Argentyńczyk fenomenalnie minął trzech rywali i uderzając z ostrego kąta zmieścił piłkę przy krótkim słupku.