Liga Mistrzów: Borussia wygrywa, dwie bramki Lewandowskiego

Borussia Dortmund po emocjonującym spotkaniu wygrała w Petersburgu z Zenitem 4:2 i jest blisko awansu do ćwierćfinału Champions League. Dwie bramki dla wicemistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski.

Borussia już w 4 minucie objęła prowadzenie – Reus wpadł w pole karne jednak obrońca gospodarzy zdołał lekko wybić mu piłkę, do futbolówki dobiegł Mkhitaryan, który mocnym uderzeniem pokonał Łodygina.

Minutę później goście zadali kolejny cios. Mikhatarian z prawej strony boiska posłał piłkę w pole karne, tam znalazł się Grosskreutz, który zgrał ją do nadbiegającego Reusa – Niemiec oddał strzał na krótki słupek i podwyższył prowadzenie.

W 58 minucie Zenit zdobył gola kontaktowego. Hulk próbując uderzyć nieczysto trafił w piłkę, dopadł do niej Rondon i oddał strzał, futbolówka trafiła w słupek – szczęśliwie dla Zenitu po odbicu od słupka piłka powędrowała pod nogi Szatowa, który pewnym uderzeniem skierował ją do bramki.

Trzy minuty później Borussia odpowiedziała! Robert Lewandowski wykorzystał świetne podanie Piszczka i uderzył na bramkę, piłka szczęśliwie odbiła się od nóg jednego z obrońców gospodarzy i myląc bramkarza wpadła do siatki.

To jednak nie był koniec emocji – W 68 minucie sędzia po faulu Piszczka podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Hulk i pewnym uderzeniem pokonał Weidenfellera.

Chwilę później Lewandowski zdobył swoją drugą bramkę i ustalił wynik tego spotkania. Polak dostał piłkę od Reusa i mocnym uderzeniem po ziemi umieścił ją w siatce rywali.