Liga Mistrzów. Borussia przegrywa z Benfiką na własne życzenie, 90 minut Piszczka

W pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów SL Benfica pokonała przed własną publicznością Borussię Dortmund 1:0. Zwycięstwo ekipie z Lizbony zapewnił Konstantinos Mitroglou. Goście mogli wyrównać, ale PierreEmerick Aubameyang zmarnował rzut karny.

Od pierwszej minuty meczu więcej ochoty do gry wykazali gospodarze, którzy często gości na połowie rywali. Akcje Portugalczyków nie zmuszały jednak do interwencji Romana Burkiego. W 10. minucie znakomitą sytuację miała za to Borussia. Ousmane Dembele fantastycznym podaniem obsłużył Pierre-Emericka Aubameyanga, a ten przestrzelił z jedenastu metrów.

W kolejnych minutach inicjatywę przejęli piłkarze Thomasa Tuchela, lecz nic z tego konkretnego nie wynikało. Obraz gry do końca pierwszej połowy się nie zmienił – Benfica skutecznie broniła dostępu do własnej bramki, w efekcie czego oba zespoły schodziły do szatni przy bezbramkowym remisie.

Tuż po zmianie stron niespodziewanie prowadzenie objęła drużyna z Estadio da Luz. Pizzi zacentrował z rzutu rożnego, Luisao przedłużył futbolówkę, a  Konstantinos Mitroglou wpisał się na listę strzelców. Chwilę później kolejną okazję zmarnował Aubameyang.  Gabończyk, będąc w „szesnastce” gospodarzy, mógł lobem skierować futbolówkę do bramki, ale ta poleciała daleko w trybuny.

W 57. minucie Ljubomir Fejsa we własnym polu karnym zagrał piłkę ręką, a arbiter wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł Aubameyang, lecz to nie był najlepszy dzień w wykonaniu snajpera Borussii, gdyż uderzył wprost w dobrze interweniującego Edersona Moraesa. W 70. minucie swoją okazję do wyrównania miał Łukasz Piszczek, który minimalnie uderzył obok słupka. W końcówce spotkania mistrzowie Portugalii zostali zamknięci we własnej połowie, mimo to skromnego zwycięstwa nie dali sobie wygryźć.

Dzięki wygranej Benfica pojedzie do Niemiec z zaliczką jednej bramki. Nie jest to duża przewaga, a szanse na awans do ćwierćfinału nadal są równe. Rewanż odbędzie się 8 marca na Signal Iduna Park w Dortmundzie.