Liga Mistrzów. Borussia nie odrobiła strat, Monaco Kamila Glika w półfinale

AS Monaco pokonało na własnym boisku Borussię Dortmund 3:1 w rewanżowym ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów. Tym samym drużyna Kamila Glika znalazła się w najlepszej czwórce rozgrywek.

Monaco stanęło dzisiejszego wieczoru przed olbrzymią szansą na pierwszy od trzynastu lat awans do półfinału Ligi Mistrzów. Udział w najlepszej czwórce najbardziej prestiżowych rozgrywek w Europie wydawał się być na wyciągnięcie reki, gdyż w pierwszym starciu zawodnicy Leonardo Jardima wygrali na wyjeździe z zespołem Łukasza Piszczka 3:2.

Od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze obu drużyn włączyli wyższy bieg. W 3. minucie Roman Burki po strzale Benjamina Mendy’ego odbił piłkę przed siebie. Futbolówka trafiła prosto pod nogi Kyliana Mbappe, który bez problemów wpisał się na listę strzelców. Chwilę później Nuri Sahin trafił z rzutu wolnego prosto w słupek.

W odpowiedzi Thomas Lemar dośrodkował w pole karne, a Radamel Falcao głową podwyższył wynik pojedynku na 2:0. Podopieczni Thomasa Tuchela nie odpuszczali, ale ich ataki nie przynosiły skutku. Jeszcze przed przerwą Danijel Subasić dwukrotnie uprzedził Pierre-Emericka Aubameyanga, a Almamy Toure świetnie interweniował po ataku Raphaela Guerreiro.

Po zmianie stron wciąż przy piłce dłużej utrzymywali się zawodnicy z Dortmundu, co dało efekt w 48. minucie. Ousmane Dembele przebiegł kilkadziesiąt metrów prawą stroną boiska i dograł w pole karne do Marco Reusa, który pewnym uderzeniem z dziewięciu metrów zmusił do kapitulacji golkipera rywali. Chwilę później Roman Burki piękną paradą powstrzymał Almamy’ego Toure przed zdobyciem gola.

W 65. minucie gospodarze mogli pozbawić rywali nadziei na osiągnięcie korzystnego rezultatu. Radamel Falcao znalazł się bowiem sam na sam z bramkarzem, ale przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 81. minucie na boisku pojawił się Valere Germain, a kilkadziesiąt sekund później ustalił wynik spotkania wykorzystując podanie od Thomasa Lemara. W obu zespołach od początku do końca zagrali Kamil Glik oraz Łukasz Piszczek.

Monaco ostatecznie zwyciężyło w dwumeczu z Borussią 6:3 (3:2, 3:1) i tym samym dołączyło do grona czterech najlepszych drużyn na Starym Kontynencie. W półfinale zmierzy się z Realem Madryt, Juventusem Turyn lub Atletico Madryt.