Liga Mistrzów. Bez emocji w Wolfsburgu, Wilki przypieczętowały awans

VfL Wolfsburg pokonał przed własną publicznością KAA Gent 1:0 i awansował do ćwierćfinału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Pierwszy mecz obu drużyn zakończył się wygraną wicemistrzów Niemiec 3:2. Zwycięskiego gola dla gospodarzy zdobył kwadrans przed końcem Andre Schuerrle.

Do 80. minuty pierwszego pojedynku obu drużyn KAA Gent miało niewiele do powiedzenia. W końcówce mistrzowie Belgii zdołali strzelić dwie bramki, a do spotkania rewanżowego przystępowali z iskierką nadziei na ostateczny triumf. Aby poważnie myśleć o grze w ćwierćfinale Champions League musieli strzelić ekipie z miasta Volkswagena co najmniej dwa gole.

VfL Wolfsburg vs KAA GentGoście od początku starali się zaatakować rywali na ich połowie. Wysoki pressing przysparzał Wilkom sporo problemów. Dopiero w 12. minucie miejscowi zagrozili bramce przeciwnika – niecelne uderzenie oddał Andre Schuerrle. Chwilę później szczęścia szukał Josuha Guilavogui, ale dobrze między słupkami zachował się Matz Sels. Obie drużyny miały trudności z kreowaniem akcji ofensywnych.

VfL Wolfsburg vs KAA GentKolejne emocje miały miejsce dopiero po przerwie. Najpierw golkiper gości poradził sobie ze strzałem Luiza Gustavo. Po chwili doskonałej okazji do zdobycia gola nie wykorzystał Schuerrle. Ten sam zawodnik kwadrans przed końcem rozstrzygnął wynik meczu. Były zawodnik Chelsea wykorzystał indywidualną akcję i podanie Juliana Draxlera, a precyzyjnym uderzeniem nie pozostawił żadnych złudzeń bramkarzowi przyjezdnych.

Do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie. Gra obu drużyn pozostawała wiele do życzenia. Awans przypadł ostatecznie Wolfsburgowi, który w pierwszym starciu zwyciężył 3:2.